Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Kişisel Bakım / Yağ Aldırma
yağ aldırmak

Yağ Aldırma

Yağ Aldırma Nasıl Yapılır

Vücudun belli bölgelerinde biriken, diyetler ve egzersizler ile yok edilemeyen fazlalıklar için son çözüm yağ aldırma operasyonudur. Bir çeşit estetik müdahale olan yağ aldırma nasıl yapılır açıklayalım. Operasyonu için tıpkı diğerlerinde olduğu gibi kişinin işlem yapılması için bir engel olup olmadığının tespiti yapılır. Bunun için bir dizi tahlil yapıldıktan sonra bölgesel fazlalık alma operasyonu için hasta hazırlanır. Genellikle lokal anestezi denilen bölgesel uyuşturma işlemi ile ameliyat gerçekleşir. Fazlalıkların alınacağı bölge tam olarak belirlenip çizilir ve uyuşturulduktan sonra parçalanması ve ağrıların azaltılması için özel bir ilaç enjekte edilir. Sonrasında bölgede 3-5 mm lik kesikler atılır. Bu kesilerden metal kanül denilen bir alet ile girilerek onlar çekilir. Açılan kesikler estetik dikiş ile dikilir. Hastaya dikkat etmesi gerekenler anlatılıp hasta evine gönderilir.

Operasyon Sonrası İyileşme
Yağ aldırma nasıl yapılır konusunu anlattıktan sonra gelelim iyileşme sürecine. Sonuçta aldırma işlemi de bir ameliyattır ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. aldırma esnasında 7 ile 9 kg arası bir yağ çekilerek alınır. Fakat işlem sonrası beslenmenize dikkat etmezseniz aynı zararlı maddeler aynı bölgede tekrar birikebilir. Bu nedenle yediklerinize dikkat etmelisiniz. İşlem sonrası 6 saat kadar ağrılar olabilir, doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ile ağrıyı azaltabilirsiniz. Oluşan morluklar 4 hafta içinde iyileşecektir. Ameliyattan 3 gün sonra sargıları açıp özel bir korse giymeye başlayacaksınız. Liposuction korsesi 5 hafta süreyle hiç çıkartmadan kullanılmalıdır. İşlem gören bölgede oluşan şişlik ve ödem 5 ay içerisinde tamamen yok olacaktır. Aldırma müdahalelerinden 3 ay sonra incelmeyi hissedeceksiniz. Operasyon sonrası ağır egzersizler yapmamaya ve güneşe çıkmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ameliyat Riskleri Var mıdır?
Bazı komplikasyonlar görülme olasılığı vardır. Ancak kişiye göre değişmekle beraber çok küçük ihtimalle olabilen etkilerdir. Gelişen teknoloji ile artık bu ameliyatlar çok daha başarılı geçmekte ve çok çabuk iyileşme sağlanmaktadır. Yağ aldırma ameliyatında risk en çok ikinci ameliyat sonrası görülebilmektedir. Eğer aynı bölgeden ikinci kez yağ aldırma ameliyatı yaptırıyorsanız deri kaybı bile yaşanabilmektedir. Ani kanama ve enfeksiyon riski ise çok düşük bir ihtimal olarak bazı hastalarda yaşanabilmektedir. Tabi bu noktada şunu hatırlatmakta yarar vardır. Fazlalık aldırma nasıl yapılır, artıları ve eksileri nelerdir, nerede yapılması gerekir iyice araştırıp sonra karar vermelisiniz. Zira tüm ameliyatlar gibi yağ aldırma ameliyatının da işinde uzman plastik cerrahi uzmanı iyi bir doktor tarafından yapılması gerekir. Alelade bir yerde aldırırsanız elbette riskleri çok fazla olacaktır. İyi bir estetik cerrahi merkezinde iyi bir doktor tarafından fazlalık alma işlemi yapıldığında riski yok denecek kadar azdır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Penis Uzatma

Penis Uzatma Nasıl Yapılır Penis boyu uzatma çoğu erkek için adeta hayatlarındaki ...