Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Saç Ekimi / Ucuz Saç Ekimi

Ucuz Saç Ekimi

Kaliteli Ucuz Saç Ekimi

Kişisel bakım konusunda gün geçtikçe kendi yönünde değişimleri de hayata geçirmek isteyen baylar için en önemli görünüm aksesuarlarından biri olan saçlar söz konusu olduğunda gelişen ve yenilenen tıbbi olanaklardan yararlanmamak mümkün değil. Son yıllarda hızlı bir atılım yaşayan estetik dünyasında ucuz saç ekimi gibi imkanların doğması ise ayrıca sevindirici bir haber.

Görünüm açısından ilk dikkat edilen noktalardan biri olan saçlar, aynı zamanda şıklığın tamamlayıcı rolünü de büyük oranda yerine getiriyor. Durum bu olunca ve bunun oldukça farkında olan beyler ise genetik, çevre şartları, rahatsızlık ve sağlıksız beslenme gibi nedenlere bağlı olarak kaybettikleri saçlara tekrar kavuşma hayali ile bir beklenti içine giriyorlar. Günümüzde sağlıkta yaşanan gelişmelere hayret etmemek bir yana dursun, bu gelişmelerin bir faydası da beyler için oldukça önem taşıyor. Ense kökünden alınan ve saçsız bölgeye yerleştirilen kıllar sayesinde artık kellik tarih oluyor. Üstelik teknolojinin olanakları ile geçmiş yıllardaki aşırı maliyetleri bir kenara bırakarak çok ekonomik fiyatlar çerçevesinde bu değişim yaşanıyor.

Ucuz Saç Ekimi Yapan Yerler

Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda en çok tercih gören tekniğin FUE tekniği olduğunu hemen söyleyebiliriz. Follicular Unit Extraction orjinal adıyla anılan tekniğin işleyişi ise saç kıllarının tek tek alınıp yerleştirilmesi üzerine. Saçlı deri üzerinde bir milim ve daha küçük kesiler halinde alınarak saçsız bölgeye yerleşimi yapılan teknik, son derece ağrısız bir uygulama.

Bugünlerde Fuer Motoru olarak adlandırılan sistemle bütünleşmiş olan çalışmada artık manuel yani elle toplama işlemi yerine toplu alımlar gerçekleşiyor. Önemli derecede zaman kazandıran bu çalışma ile seansta uygulanan tüm işlemlerde daha hızlı bir işleyiş kazanıyor. Kalemin ucuna bağlı bulunan motorun devrinin istenilen hıza göre ayarlanması ise zaman faktörünün hem doktor hem de hasta lehine işlemesine yardımcı oluyor.

Ayrıca doku derinliğini de otomatik bir şekilde ayarlayan cihaz, daha önceleri sürekli elle ayarlanmakta yaşanan zorluğu da tarihe gömmüş bulunuyor. Köklerin toplanması ve alınması ayrı bir işlem olarak cihaz sayesinde kolaylık sergilerken, kanal açılması ve ardından ekim çalışması ise eski yöntemle devam etmektedir.

Her ne kadar cihaz destekli bir uygulama olsa da saç ekimi ciddiyet, sabır ve dikkat gerektiren bir çalışma. FUE tekniği ile gerçekleşen işlem sonrasında hastanın aynı gün taburcu edilmesi mümkün olurken, doktor tavsiyesi dışına çıkılmaması da ayrıca önem gerektiren bir diğer konu. Bazı hastaların operasyondan sonra doktor tavsiyesi dışında saçlarını yıkadığı ve havlu ile ovarak kuruladığı kayıtlara geçen olaylar arasında yer alıyor. Oysa böylesi bir durumda saçların zarar gördüğü çok açıktır. Kullanacağınız şampuandan yatış pozisyonuna, güneş ışığına ne kadar maruz kalacağınızdan yapacağınız spora kadar pek çok ayrıntı hekiminiz tarafından sizlere ayrıntılı bir şekilde izah edilecektir. Aksi durumlara maruz kalmamak için doktorunuz tavsiye ve önerilerinin dışına çıkmayınız.

Operasyondan belirli bir dönem sonra saçların dökülmesi normaldir, kişinin iyileşme sürecine bağlı olarak tekrar saç çıkması ise yine kısa bir süreyi gerektirir, estetik uzmanları bu süreyi ortalama bir ay olarak işaret ediyor. İlk üç ayda saçların bir kısmı, ikinci üç ayda ise kalan kısımlar çıkmaya başlıyor. Saçların tamamen kendini bulması ise kimi zaman bir yıl gibi bir süreyi gerektiriyor.

Uzmanlar ayrıca ilk yıkamanın önemine işaret ederken, kişinin bunu kendi başına değil,klinik ortamda yapılması gerektiği yönünde fikirlerini bildiriyor. İlk yıkama 24 saat ile 72 saat arasında yapılıyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi İçin Uygun Teknik Nedir? Saç dökülmesi ya da kaybı kadın ...