Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Selülit / Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi İçin Mücadele Bilinci Şart

Bir yandan kilo fazlasından kurtulma dönemlerinde özellikle kadınların her zaman mustarip olması, diğer yandan ne kadar kilo verilse de kolajen liflerinin çalışma prensipleri ile paralellik göstermesi selülit tedavisi için bir gereklilik doğuruyor. Peki, selülit nedir ve hangi durumlarda ortaya çıkar, sorumuzun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Selülit çeşitlerini; 1- Cildi sıklaştırmış olsanız da görünmeyen, 2- Yatarken ve ayakta iken görünmeyen ama sıklaştırınca ortaya çıkan, 3- Yatarken görünen ancak ayakta görünmeyen, 4- Gerek yatakta gerekse ayakta görünen selülitler olmak üzere dört ana başlık altında çeşitlerini açıklayabiliriz. Dünya geneline baktığımızda dört ana maddede topladığımız selülite maruz kalan kadınların oranının ise yüzde doksan beş dolayında seyrettiğini görebiliyoruz.

Yağ hücrelerinin toplanarak birikmesi kadınlarda erkeklere göre daha fazladır, diğer yandan selülitten kurtulmak için kilo vermek her zaman geçerli bir yol değildir. Toksik maddeler, su ve yağ selülit oluşumuna zemin hazırlar, ayrıca başka nedenleri de bulunmaktadır.

Selülit Tedavisi Almadan Neler Yapabilirsiniz

Annenizde selülit sorunu bulunuyorsa, genetik açıdan sizde de olabilme ihtimali yüksektir. Annenizde kalçalarda ve üst bacaklarda selülit oluşumuna şahitseniz bu yüksek olasılıkla sizde de olacak anlamı taşır. Selülite neden olan kan dolaşımı bozukluğu ve deri altında yağ birikimi de genlerle ilişkili olup, anneden kıza geçmesi için yeterlidir.

İlerleyen yaşla ilgilidir aynı zamanda. Sıkılığını yitirmeye başlayan cilt derisi ayrıca esnek yapısını da kaybederken, yer çekimi sebebi ile sarkıklık oluşturur ve altta kalan yağ birikimi dışarıya doğru itilir, bu da ilerleyen yaşla birlikte selülit oluşumuna sebep verir.

Selülit oluşumunda rol üstlenen östrojen, noradrenalin ve prolaktin benzeri hormonlar aynı zamanda anne adayı olma ve bebek emzirme için gerekli hormonlardır.

Bedende birikim yapmış yağ oranı ne kadar yüksek ise selülit için o kadar tehdit var demektir. Yağ dengesini korumak ve fazla yağlardan kurtulmak için egzersiz yapmak kaçınılmazdır. Ancak beslenme alışkanlığında yapılan yanlışlar, tütün tüketimi, hareketsizlik dışında da kilo aldıkça yapılan diyetler her ne kadar kilo vermenize yardımcı olsa da sürekli yineleniyorsa selülite koz veriliyordur.

Ana nedenler dışında biraz da hayatın içinden sebepleri sıralamak gerekirse; çay, kahve tüketimi, kabızlık, güneşten korunmama, asitli gıdalar ve sindirim rahatsızlıkları selülit oluşumunu tetikleyen faktörlerdir.

Düzenli ve disiplinli bir şekilde spor yapmak, selülit masajını bir programa bağlamak, yüzmek ve sık sık yürüyüşe katılmak ve bol su tüketimi selülitle mücadelede size düşen görevler arasında yer alıyor.

İlerlemiş bir selülit vakası için doktor önerisinde hareket etmek, klinik hizmetlerinden yararlanmak ve sonuna kadar devam etmek gerekir. İstanbul Estetik Merkezi ile tüm tedavi ve branşlarda olduğu gibi bu uygulamayı da başarılı bir şekilde alabilirsiniz.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support