Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Selülit / Selülit Tedavisi Yapan Doktorlar

Selülit Tedavisi Yapan Doktorlar

Farklı türleri olan selülitleri birbirinden ayırmak gerekiyor. Bunlar, sıklaştırdığınız halde fark edemediğiniz selülitler, yatarken ve ayakta durduğunuzda görünmeyen anca sıklaştırdığınızda ortaya çıkan, ayakta durduğunuzda görünen ancak yatarken görünmeyen ve hem yatarken hem ayakta görünen selülitler olmak üzere dört ana başlık altında toplayabiliriz.

Selülit konusunda kadınlar erkeklere göre daha şanssız durumda, nedeni ise yap birikimin erkeklere göre daha hızlı olması. Toksik maddelerden kaynaklanan selüliti yenmek için spor yapmak ne tek yoldur ne de beklenilen etkiyi verir. Selülit tedavisi yapan doktorlar önerilerinde su tüketiminin yanı sıra sık sık yüzmek, bol bol yürüyüş yapmak ve bol su tüketiminde bulunmak olarak açıklıyor. Bunlar elbette oluşumun hızlanmaması için geçerli yol ancak tedavi edici yöntemler değil ne yazık ki. Selülit vakalarında doktor önerisine göre hareket etmek ve programlı bir çalışma yapmak gerekiyor. Bu konuda İstanbul Estetik Merkezi cilt bakım uzmanları ve doktorlarından randevu talep ederek yardım alabilirsiniz.

Cilt derisinin esnekliğini yitirmesi ile başlayan selülit rahatsızlığının sebepleri arasında anneden kıza geçen genetik faktörlerde neden olabiliyor. Deri atında yağ birikimi ve kan dolaşım bozukluğu doğrudan genlerle alakalıdır ve anneden kıza geçebilir.

Anne olmanın yanı sıra bebek emzirmek için de gerekli olan östrojen, noradrenalin gibi hormonlar aynı zamanda selülit oluşumuna da etki eden hormonlardır. Kadınlarda erkeklerden daha çok selülit görülmesinin bir diğer nedeni de budur.

Bunların dışında da beslenme ve tüketim alışkanlıklarını sebep olduğu durumlarda bulunuyor. Kahve ve çay tüketimi, kabızlık, asitli yiyecek ve içecekler,hareketsizlik, sindirim bozukluğu ve güneşten yanlış korunma selüliti meydana getiren yan unsurlar.

Selüliti geciktirmek için bol yürüyüş yapmak, yüzmek, masaj yaptırmak veya yapmak ve bol bol su tüketiminde bulunmak gerekiyor.

oluşmaya başlamış selülitten kurtulmak için doktor önerisinin yanı sıra klinik hizmetlerinden yararlanmak da ayrıca önemlidir. Selülit tedavisi yapan doktorlar, kilo fazlalarını atma sırasında selülit oluşumunun başladığını ve ön tedbirlerle birlikte uzman nezaretinde sağlıklı bir şekilde hem kilo vermenin hem de selülit ile mücadele etmenin gerektiğini dile getiriyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support