Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Selülit / Selülit Tedavisi Fiyatları Pahalı Mı

Selülit Tedavisi Fiyatları Pahalı Mı

Selülit Tedavisi Fiyatları İçi Araştırma Yapıyorsanız

Fazla kiloları atma dönemlerinde kadınların sık bir şekilde karşılaştığı selülit nedir ve tedavi yolları nelerdir? Bu soruların cevabını diğer konu başlıklarımızda bulabilirsiniz, ancak biz yine de burada kısa anlatalım. Öncelikle selülitin çeşitlerinden başlamak gerekirse, bunu dört başlık altında toplayabiliriz.

Bunlardan ilki, cildinizi sıkıştırarak baksanız dahi görünmeyen selülitlerdir. İkincisi yatarken ve ayakta durduğunuz zaman görünmeyen ama sıklaştırdığınızda görünen selülit. Üçüncüsü ayakta görünen fakat yatarken görünmeyen. Dördüncüsü ise ayakta olduğu gibi yatarken de görünen selülitlerdir.

Yukarıda bahsettiğimiz dört ana başlık, dünya genelindeki kadınların yüzde doksan beşinde bulunuyor. Bunun nedeni ise yağ hücrelerinin birikim yapması erkeklere nazaran kadınlarda daha hızlı gerçekleşiyor. Selülit ile mücadelede öncelikle hekim kontrolünden geçmek ve doğru teşhisin doğru tedavi yöntemi ile belirlenmesi gerekiyor. Diğer yandan sitemiz içeriğinde Sağlık Bakanlığı tebliği gereği, ücret açıklayamıyoruz. Tedavilerimiz ve selülit tedavisi fiyatları için ücret konusunda operasyon çağrı merkezimiz ile yapacağınız görüşmede bilgi edinebilirsiniz.

Yağ birikimi nedeniyle selülit olması durumunda spor yaparak yağlardan kurtulmak, selülitten de kurtulunacak anlamı taşımıyor. Toksik maddelerin selülit oluşumu için yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte genetik açıdan annede var olan selülitin kız çocuğunda da olması normaldir. Deri altında meydana gelen yağ birikimi çoğu zaman genlerle alakalı olması nedeniyle anne de olan problem kız çocuğun da olabiliyor. Birikim yapan yağ oranı yükseldikçe selülitin artışında da paralellik yaşanır. Gıda tüketiminin yeniden gözden geçirilmesi, hareketsiz kalmak ve tütün tüketimi gibi alışkanlıklar da selülitin oluşmasında etkenler arasında yer alır.

Selülit bunların dışında yaş ilerlemesi ile de doğrudan ilişkilidir. Sıklığını kaybetmeye başlayan deri kas oluşumuna da izin vermediği için yer çekiminin etkisi ile de sarkıklık oluşurken, deri altında da yağ birikimine neden oluyor. İleri itilmiş yağ hücreleri zaman içinde selülit oluşumunun önünü açıyor.

Selülitin oluşumuna doğrudan etkisi olan östrojen anne adayları ve bebek emzirmek için gerekli olan kadın hormanlarıdır. Buna ilave olarak noradrenalin ve prolaktin hormonlarını da sayabiliriz.

Fiziki nedenler dışında da selülit oluşumunu tetikleyen unsurlar bulunuyor, bunların başlıcaları çay ve kahve tüketimi, kabızlık, güneşten yanlış korunma, sindirim sorunları ve asitli gıdalardır.

Tedaviye yan destek olacak yapmanız gereken durumlar ise; yüzmek, bol yürüyüş yapmak, masaj programı uygulamak, spor yapmak ve su tüketimine dikkat etmek selülit oluşmasını önleyecek önemli adımlardır.

Diğer yandan başlangıç aşaması geçilmiş her türlü selülit için uzman hekim önerilerinin dışına çıkmamak gerekir. İstanbul Estetik Merkezi, cilt bakım uzmanlarından randevu alarak tedavinin aşamalarına geçebilir, sebeplerini olduğu gibi diğer yan unsurları da öğrenebilir ve selülit tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yirmi yıllık birikim dolu geçmişi ile her zaman yanınızda olan İstanbul Estetik Merkezi, çalışmalarında profesyonel ve kurumsal ilkeleri ile hareket etmektedir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support