Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Selülit

Selülit

Selülit, yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan bir sorun değil yalnızca, aynı zamanda çevresel faktörler, genetik durum ve hızlı kilo alıp vermenin de dolaylı yoldan erkeklerde olduğundan daha çok kadınlarda rastlanılan bir durumdur. Dünya geneline bakıldığında, yapılan araştırmalar her üç kadından birinde mutlaka selülit sorunun yaşandığını gösteriyor. Kadınlarda daha çok olmasının temel nedeni ise yağ birikiminin erkeklere nazaran daha hızlı şekilde toplanıyor olması. Selülit iyileştirme yöntemleri ile de baş edilen, ancak tamamen giderilmesi için yeterli olmayan bir rahatsızlık. Aşağıda sizlerin evlerinizde kolayca uygulayabileceğiniz örnek bir çalışmayı paylaştık. Dilerseniz tatbik edebilir ve sonucu kendi gözlemlerinizle ilişkilendirebilirsiniz.

[caption id="attachment_917" align="aligncenter" width="514"] selülit[/caption]

Toplam dört ana kola ayrılıyor selülit çeşitleri. Bu sebeple hangisine maruz kaldığınızı bilmenizde fayda bulunuyor. Bunların en bilineni elinizle sıkıştırma yaptığınız halde bu hissi vermeyen, ayakta veya yatarken görülmediği halde elinizle sıkıştırma yaptığınızda fark edilen, yatarken görülmediği halde ayakta durduğunuzda fark edilen ve son olarak ayakta olduğu gibi yatarken de fark edilen bir rahatsızlıktır.

Selülit oluşumunu önlemenin birkaç temel kaidesi bulunuyor. Spor yapmak, bol su tüketimi, yüzmek, hastalık olan yerlere masaj uygulamak bunlardan bir kaçı. Diğer yandan profesyonel destek almak, bu rahatsızlıkla mücadelede önemli bir adımdır.

Bilindiği gibi derinin esnekliğini kaybetmesi selülitin esas oluşum nedenidir. Yalnızca yağ birikimi değildir oluşması için tek sebep, buna bir de kan dolaşımının bozulduğunu da ilave etmek gerekiyor. Çay ve kahve aşırı tüketimi, asitli içecekler ve yiyecekler, kabız olma hali, hareketsizlik, güneşten korunurken dikkat etmemek ve sindirim bozukluğu da rahatsızlığı tetikleyen unsurlardan bir kaçıdır.

Klinik hizmetlerden yararlanmak, hekim tavsiyelerine uymak ve programlı bir rehabilitasyon uygulamak selülit ile mücadelede en etkin yoldur.

İyileştirmesini yapabileceğiniz bir kaç öneri isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Sirke maskesi en çok denenen kürlerden biridir. Bunun için elma sirkesi tavsiye edilirken, su ile birlikte uygulanacak bölgenin büyüklüğüne göre bir miktar sirkeye aynı miktarda su ilave ediyoruz. İçerisine limon yağı, nane yağı veya bunlara ek olarak da biberiye yağı ilave edebilirsiniz. Karışımı hazırladıktan sonra bölgeye sürün ve üzerini hava almayacak şekilde naylon ile kapatın, daha sonra naylonun üzerini ise battaniye veya havlu ile kapatabilirsiniz. Yaklaşık bir saat bu şekilde bekledikten sonra açın ve temizliğini yapın. Son aşamada ise nemlendirici kullanın.

Bir başka tarife geçecek olursak; beyaz kil maskesi selülit olan bölgede pürüzsüzlük kazanılmasına yardımcı oluyor. Bir paket kili su ile karıştırdıktan sonra içine dört ya da beş damla limon yağı ve iki çorba kaşığı tarçın ekleyin. Problemli bölgeye sürdükten sonra bir önceki kürde olduğu gibi sarma işlemini tekrarlayın. Yaklaşık yarım saatlik bir bekleyişten sonra açın ve temizliğini yapın. Fazla yağların dışarı atılmasına yardımcı olan bu maske ile pürüzsüz bir bölgeye de sahip olabilirsiniz.

İstanbul Estetik Merkezi cilt bakım uzmanları ile her zaman sizlere destek oluyor. Profesyonel şekilde selülitle mücadele etmek istiyorsanız, uzmanlarımızın görüşlerini ve selülitlere göre uygulamalarını öğrenebilirsiniz. Operasyon çağrı merkezimizden alacağınız randevu ile hemen başlayabilirsiniz.

Selülit Tedavisi Yapan Doktorlar

Farklı türleri olan selülitleri birbirinden ayırmak gerekiyor. Bunlar, sıklaştırdığınız halde fark edemediğiniz selülitler, yatarken ve ayakta durduğunuzda görünmeyen anca sıklaştırdığınızda ortaya çıkan, ayakta durduğunuzda görünen ancak yatarken görünmeyen ve hem yatarken hem ayakta görünen selülitler olmak üzere dört ana başlık ...

Devamını Oku »

Selülit Tedavisi Fiyatları Pahalı Mı

Selülit Tedavisi Fiyatları İçi Araştırma Yapıyorsanız Fazla kiloları atma dönemlerinde kadınların sık bir şekilde karşılaştığı selülit nedir ve tedavi yolları nelerdir? Bu soruların cevabını diğer konu başlıklarımızda bulabilirsiniz, ancak biz yine de burada kısa anlatalım. Öncelikle selülitin çeşitlerinden başlamak gerekirse, ...

Devamını Oku »

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi İçin Mücadele Bilinci Şart Bir yandan kilo fazlasından kurtulma dönemlerinde özellikle kadınların her zaman mustarip olması, diğer yandan ne kadar kilo verilse de kolajen liflerinin çalışma prensipleri ile paralellik göstermesi selülit tedavisi için bir gereklilik doğuruyor. Peki, selülit ...

Devamını Oku »
Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support