Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Saç Ekimi / Saç Mezoterapi

Saç Mezoterapi

Saç Mezoterapi Kimlere Yapılıyor?

Yaş grubu ne olursa olsun saç dökülmesi yaşamış herkese uygulanan saç mezoterapi uygulamasında ilk fark edilen nokta saç dökülmesinin kısa süre içinde durdurulmasıdır. Lokal olarak da uygulanan yöntem, yüksek kalite sonucu ile hastaları oldukça memnun etmektedir.

Saç Mezoterepi Etkisini Nasıl Gösteriyor?

Tedavinin detaylarına girmeden önce bilinmesi ve öğrenilmesi gereken husu şu olmalı herhalde; bu tekniği neden yaptırmalıyım ve üzerimdeki etkisi ne olacaktır? Bu ve bunun gibi sorulara cevabımız aşağıda yer alıyor, tedaviyi yakından tanıyabilir ve etkisi konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yukarıda yazımızın girişinde söylemiş olduğumuz gibi yöntem saç dökülmesini ilk öncelik olarak durdurmaya yönelik. Dolaşım ve beslenme bozukluğunu direk olarak hedefe yönelik algılayan ve onaran uygulama yüksek başarı sunuyor.

Saç kalitesinin artması da bu yöntemin bir parçası. Zayıflamış ve tüy haline gelmiş saçların gürleşmesi ve güçlenmesi için önemli bir alternatif oluyor. Tedavi boyunca görebileceğiniz gibi bu tüyler dökülmeden canlılığını kazanmakta ve parlaklığı artırmaktadır.

Son bir faydası ise henüz ölmemiş ama canlılığını devam ettiren saç hücrelerine uyarı göndererek, zayıf tüylerin güç kazanmasına olanak sağlar.

Genelde haftada bir olan seansların ilkinde bile etki görülmeye başlanırken, çeşitli nedenlere bağlı yoğun dökülme yaşayan hastalar için haftada iki seansa çıkmasında sakınca yoktur. Saç dökülmesi yaşamayan ancak bununla birlikte saçlarında zayıflama görülen kişiler için iki ya da üç haftada bir yapılacak bir seans yeterlidir.

Hastalar genelde ne kadar sürede eski gür saçlarına kavuşacaklarına dair soruları oldukça fazla yöneltiyorlar. Yoğun yapılacak ilk on seans sonrasında bu denge sağlanırken erkekler için sonraki devam döneminde ayda bir veya iki seans tedavinin ilerleyen aşamalarının daha sağlıklı bir şekilde yaşanmasına yardımcı olur. Diğer yandan kadınlarda ise yılda iki veya üç seans yeterlidir.

Saç Mezoterapi Tek Başına Yeterlidir

Tedavinin uygulanması periyodik olarak devam ederken, herhangi bir ilaç kullanımına gerek kalmaz ancak tonik, yağ ve şampuan gibi uygulamaları yapmak mümkündür. Bazı durumlarda erkekler için reçete kullanımına gerek duyulabilinir.

Beş sene ve daha yakın dönemde saç dökülmesi başlamış kişilerde görülen etki, daha verimli sonuçların alınmasında önemlidir. Doktor tavsiyesi ve resmi makamlarca onaylanmış ilaç kullanımı ise şarttır.

Sağlığın kazanılmasında önemli avantajlar sunan İstanbul Estetik Merkezi, günümüz dünya ölçeğinde teknik ve teknolojik tüm yenilikleri hastalarına sunarken, sağlık öncelikli çalışmalarında disiplin, ekip ruhu ve uzman görüşlere kurumsal yapılanması gereği önem veriyor.

FDA onaylı ürün kullanımı ile hasta sağlığına özen gösteren kliniğimiz, saç dökülmesi durumlarında yalnızca bölgesel işlemlerle hücre dokularının uyarılması çalışması yapmakta ve saç derisi dokularının canlılık ve güç kazanmasına alt zemin hazırlamaktadır.

Mezoterepi uygulamasını ülkemizde ilk uygulayan sağlık merkezlerinden biri olan kliniğimizde yaş ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın tedaviden yararlanabilirsiniz.

Tedavide saç bölgesine doğrudan vitamin, dolaşım dengeleyiciler ve mineral verilerek beslenme sağlanır.

Günümüzde sağlık denilince yalnızca yaşamsal organların kontrolü ve düzenli çalışması algılanmamakta, bununla birlikte saç dökülmesi gibi durumlarda birer hastalık olarak ele alınmaktadır. Bu gibi durumlar karşısında uygulanan tedavi yöntemleri ise sağlığın geri kazanılması yönünde uzun ve derin araştırmaların birer eseridir.

Tedavide yirmi yıllık deneyim ve birikimi ile çalışmalarını gerçekleştiren İstanbul Estetik Merkezi, birinci sınıf kalite uygulamaları ile hasta sağlığına önem veren ve tüm yenilikleri takip ederek uygulamalarına dahil eden bir anlayışla hizmetlerine devam ediyor.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi İçin Uygun Teknik Nedir? Saç dökülmesi ya da kaybı kadın ...