Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Saç Ekimi / Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi İçin Uygun Teknik Nedir?

Saç dökülmesi ya da kaybı kadın veya erkek ayrımı olmaksızın görülen bir rahatsızlıktır. Yaşlanmaya bağlı olduğu kadar genetik olarak da rastlanılan bu rahatsızlık öz güven kaybının yaşanmasına, dolayısıyla yaşam kalitesinde olumsuz bir gidişata neden olabilir. Saç ekimi işleminde yaşanan son yıllardaki devrime kadar geçmiş yıllarda pek çok alternatif yöntem denenmiş, ancak gözle görülür başarının yakalanması ise mümkün olmamıştır. Bugün kullanılan yöntemler sayesinde tatmin edici sonuçlar kişiye doğal saç görünümünü başarılı bir şekilde kazandırmaktadır.

Folicular Unite Extraction, kısaca FUE tekniği ise en çok gelişme göstermiş teknik ve tedavi olarak günümüzde oldukça rağbet görüyor. Teknik kısaca kişinin kendi ense bölgesinden saç köklerinin tek tek alınarak saç olmayan bölgeye naklidir. Ense dışında bacak, sırt ve göğüs kıllarından da yararlanıyor. Saç alınan bölgede herhangi bir iz bırakmayan teknik, saç derisinden kesi alınmamasından dolayı dikişe gerek bırakmıyor. Maliyet olarak diğer tekniklere nazaran ekonomik olan bu uygulamada sakal, bıyık ve kaş ekimi de yapılıyor.

Tedavi, hazırlık, saç köklerinin toplanması, açık alanın belirlenmesi, kanalların açılışı ve transfer işlemlerinden oluşuyor. Tedavi saç ekimi fiyatları açısından da 6 ile 8 saat gibi bir sürede olması nedeniyle diğer tedavilere göre daha çok ekonomi yaratıyor.

Tedavinin sürecinde yaşanan gelişmeler ise şu şekilde gerçekleşiyor; hazırlık aşamasında gerekli olan test ve planlamalardan sonra saç ekilecek bölgenin tıraşı ve donör (alım yapılacak bölge) bölgesinin uyuşturulması yapılıyor.

Tekli, ikili veya üçlü gruplar halinde toplanan saç kökleri solüsyon içinde bekletilirken, saçsız bölgede mikro kanallar açılır, saç ekimi yapan yerler bu konuda hassasiyetini ortaya sererek, kanalların açısı ve sıklığının doğal görünümü yakalaması için uzman çalışma gerçekleştirir. Tedavinin sonunda ise açılan kanallara tek tek yerleştirme yapılır.

İyileşme süreci boyunca iki hafta içinde saçlar uzar, yaklaşık bir ay sonra ise dökülme yaşanır. Tedirginlik ve endişe vermemesi gereken bu süreçten 2 ile 4 ay sonra saçlar yeniden çıkmaya başlar. 6 Ay içinde yarısından fazlası, bir yıl sonra ise tamamı çıkmaya başlar.

Saç Ekimi Öncesi Ne Yapmalı?

Operasyon öncesinde saç yıkanmalı, yıkanma dışında solüsyon, jöle gibi malzemeler kullanılmamalıdır. Bununla birlikte alkol kullanımı üç gün öncesinden bırakılmalı, kan sulandırıcı veya aspirin türü ilaçlar bir hafta öncesinden kesilmelidir. Kalp, tansiyon veya şeker hastaları ise aldıkları ilaçları doktoruna bildirmelidir.

Pansuman için kişi kendi müdahale etmemeli, belirtilen tarihte kliniğe mutlaka gitmelidir. Tedaviden sonra bir hafta sırt üstü yatış pozisyonu tercih edilmeli, cinsel ilişkiden uzak durmalı ve ekim yapılmış olan bölgeyi kaşımamalıdır.

Ağır spor hareketlerinden de bir hafta süre uzak durmalıdır.

Yine tedaviden sonra bir ay süre ile doğrudan güneş ışınlarından uzak durmalı, hamam, sauna ve denizden uzak durmalıdır.

Yıkama işlemine mutlaka doktorunuz tarafından size bildirilen günde başlamalıdır. Doktorunuzun bildirdiği losyon kullanımının yanı sıra ılık su kullanılmalıdır. Saç köpürtülürken, saç ekimi yapılan bölge ovulmamalı, kurulama aşamasında saç kurutma makinesi orta (ılık hava) ayarda ve uzaktan tutulmalıdır. Havlu ile kurulamamalı, ayrıca doktor önerisi olmayan losyon dışında malzeme kullanılmamalıdır. Jöle ve benzeri saç şekillendiricilerden ise uzak durmalıdır.

Operasyon süresinde herhangi bir ağrı hissetmezsiniz.

Gerek saç ekimi olan bölge gerekse saç köklerinin toplandığı donör bölgede iz kalmaz.

Ensede bulunan saçlar dökülmedeği için ilerleyen dönemlerde FUE tekniği ile yapılmış ekim sonrası saçlarınız dökülmez.

Saç ekim alanının büyüklüğü  ile orantılı olarak değişkenlik gösteren fiyatlar konusunda bizimle doğrudan iletişime geçmeniz halinde size gerekli tüm açıklamalar ücretsiz yapılacaktır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Ucuz Saç Ekimi

Kaliteli Ucuz Saç Ekimi Kişisel bakım konusunda gün geçtikçe kendi yönünde değişimleri ...