Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Genel Estetik / Meme Estetiği
Meme Estetiği Ameliyatı

Meme Estetiği

Meme Estetiği ( Mastopeksi)

Göğüs estetiklerinde dikleştirme olarak bilinen mastopeksi, özellikle hamilelik ve doğum sonrasında kişilerin oldukça sık tercih ettiği bir işlemdir. Hamilelik ve emzirme elastikiyetinin kaybına yol açabilir. Ayrıca hacminde büyüme ve sonrasında küçülme yaşanması, yer çekimi, üzerine yatma gibi alışkanlıklar da sarkmasına ve biçimlerini kaybetmelerine neden olabilir. Meme estetiği (Mastopeksi), dikleştirme olarak yapılan bir işlemdir. Oluşmuş olan sarkıklıkların giderilmesi ve tekrar biçim kazanması amacıyla yapılmaktadır. Ayrıca dikleştirme yapılırken, gerekli hallerde ucu da küçültülebilmektedir. Burada meme sarkıklığının derecesi de önemlidir. Eğer sarkıklık çok hafif ile Mastopeksi yerine protezleri tercih edilebilir. Fakat orta derece veya ileri derecede sarkıklıklar söz konusu ise dikleştirme işlemi yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da, hacim bakımından yeterli olup olmadığıdır. Eğer yeterli hacmi yoksa dikleştirmeyle beraber hacim desteği de sağlanabilmektedir. Son derece güvenli bir operasyon sayesinde yeni ve güzel bir görünüme sahip olmak hayal değildir.

Ameliyat İle İlgili Sürece Genel Bakış
Öncelikle çoğu kişi ameliyat izi ile ilgili endişe duyar. Fakat bu yersiz bir endişedir. Meme estetiği (Mastopeksi) operasyonu sonrasında oluşan izler çizgi biçiminde ve sutyen/bikini altında kalacak şekildedir. Oluşacak izler elbette ki emzik yeri durumuna göre farklılık gösterebilir. Burada durumundan bahsedilen şey, sarkıklık ölçüsüdür. Fakat ortalama 3-6 ay içinde buz iler çok silik bir hal alacaktır. Bu nedenle endişe duyulacak bir durum ortada yoktur. Operasyon genel anesteziyle yapılır. Ortalama 2-4 saat süren bir operasyon olup, sürede yaşanan değişiklikler sarkıklık durumuna ve hacim desteklemesinin yapılıp yapılmayacağına göre ortaya çıkan değişikliklerdir. Ameliyatta sarkmaya sebep olan deri fazlalıkları alınır.

Guddesi ve ucu yukarıya taşınmaktadır. Kalan deriler ucunun altında uygunca toplanır ve dikilir. Eğer hacim işlemine gerek varsa guddesi altına protez yerleştirilir. Operasyon en genel hali ile bu işlemlerden oluşmaktadır. Operasyon sonrası kişi ertesi günü ayağa kaldırılıp, taburcu edilmektedir. etrafında tam olarak pansuman vardır ve hafif ağrı veya morluk oluşması normaldir. Bunlar için ilaç ve buz uygulaması kullanılmakta ve fayda sağlanmaktadır. Operasyonu yapan cerrah, ameliyat sonrasında yapılacaklar hakkında detaylıca bilgi vermektedir. Giyimden, yapılacak egzersizlere kadar her madde hastaya açıklanır.

Hayal Edilen Görünüm Gerçeklik Kazandı
Kişiler Mastopeksi yaptırdıklarında, uygulama sonrası özgüvenleri tazelenmiş olarak hissederler. Güvenli ve uygulanması kolay olan bu yöntem sayesinde, farklı nedenlerden kaynaklanmış olan olumsuz görünüme veda ederler. Bu sayede çok daha mutlu ve rahat hissetmektedirler. Dikleştirme ameliyatında guddesi çıkarılmaz. Bu sayede hamilelik sonrasındaki emzirme işlemi olumsuz etkilenmemektedir. Bu noktada bilinmesi gereken diğer bir nokta da dikleştirme ameliyatından sonra elde edilen olumlu görünüm yeni bir hamilelik ile deforme olabilmektedir. Bu ihtimal unutulmamalıdır. Ayrıca daha evvel oluşmuş çatlaklar varsa, bu çatlaklar dikleştirme ameliyatı ile tam anlamıyla düzelme göstermezler. Zamanın ve diğer faktörlerin kötü etkilerini bu operasyon ile ortadan kaldırın. Hayal edilen görünüme kolayca ve güvenle kavuşun.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Penis Nasıl Büyütülür

Penis Nasıl Büyütülür Penis boyu kimi zaman erkeklerde psikolojik bir baskı yaratabilir. ...