Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Genel Estetik / Meme Düşmesi

Meme Düşmesi

Meme Düşmesi Nedir?

İnsan vücudunda organlar iki sınıfta toplanmaktadır. Bunlardan birincisi belli bir destek sistemine sahip olan organlar, diğeri ise dışarıya ve aşağıya doğru gelişme, büyüme yönelimi gösteren organlardır. Göğüsler diğer vücut kısımlarına kıyasla daha zayıf destekleme sistemine sahip bölgeler arasında yer almaktadır. Destek sistemi daha zayıf olan göğüs bölgesi bu yüzden çeşitli rahatsızlıklara karşı dirençsizdir. Meme düşmesi ya da sarkması olarak tabir edilen rahatsızlık ise hem erkek bireylere hem de kadın bireylere estetik ve sağlık sorunları yaşatmaktadır. Kimi insanlar göğüs sarkması olayını sadece estetik kaygı olarak değerlendirirken, bu olayın aynı zamanda belli sağlık problemlerini de beraberinde getirebileceği unutulmamalıdır. Memelerde meydana gelen düşmekadınlarda başta bel ve sırt ağrısı, göğüs kafesi sancısı gibi sağlık problemleri ile karşılaşma riskini büyük ölçüde arttırır.

Meme Sarkması Neden Meydana Gelir
Sarkmanın en büyük nedeni elastik bir yapıya sahip olandokuların içinin dolup boşalmasıdır. Bölgenin aşağıya doğru sarkması ve diklik özelliğini kaybetmesi en çok hamilelik döneminde gerçekleşmektedir. Gebelik döneminde alınan kilolar meme çevresindeki dokularda önce şişkinlik gerçekleştirir. Doğum yapıldıktan sonra hızla verilen kilolar sonrası göğüsler de yavaş yavaş inmeye başlar ve göğüs dokusu içerisinde verilen kilolardan dolayı bir boşluk meydana gelir. Doku içerisinde oluşan boşluk ise kadına meme düşmesi olarak yansımaktadır. Hamilelik döneminde göğüslerin oluşan süt ile şişip sönmesi de bu sağlık sorununun yaşanmasına neden olur. Düşme sadece hamilelik döneminde olan kadınların yüzleştiği bir sorun değildir aynı zamanda hızlı kilo alıp veren kadınlar, hayat tarzı düzensiz olan ve sıklıkla abur cubur tüketen kadınlar da belli bir yaşa geldikten sonra bu sorun ile karşı karşıya kalırlar.

Göğüs Sarkmasını Engellemek İçin Neler Yapılmalıdır
Belli bir yaşa gelen ve kilosunda ani değişikliklere sahip kadınlar, istisnasız olarak bu sorun ile boğuşmaktadırlar. İlk başlarda sadece görüntü kaygısı güdülerek kişileri rahatsız eden bu sarkmalar ileriki yaşlarda bireye sağlık problemi ve sancılar olarak da yansıyabilir. Bu probleme karşı yapılması gereken günlük çözümler düzenli bir hayat tarzı ve beslenme programı hazırlamaktır. Hareketsiz yaşam tarzı, sık tüketilen alkol ve sigara gibi alışkanlıklardan mümkün olduğu kadar uzak durulmalıdır. Spor ve jimnastik programları ile en azından haftada yarım saat egzersiz gerçekleştirilmelidir. Bunlara zamanım yok diyorsanız dahi en azından gün içerisinde tempolu yarım saat yürüyüş yaparak meme düşmesi riskini büyük oranda bertaraf edebilirsiniz. Bu gibi çözüm yolları dışında son dönemlerde dikleştirme ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Göğüslerinin daha dik olmasını isteyen kadınlar bıçak altına yatmaktadır ve bölge çevresindeki boş dokuları aldırmakta küçültme operasyonlarına başvurulmaktadır. Böyle bir plan içerisinde iseniz yaşınız geçmeden bir doktor ile görüşmeniz tavsiye olunur. Çünkü yaş ilerledikçe ameliyat daha zor bir şekilde gerçekleşmektedir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Kimler İçin Gereklidir Bir takım alışkanlıkları çabuk tükettiğimiz bir devirde yaşıyoruz ...