Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Genel Estetik / Meme Çatlaması Tedavisi

Meme Çatlaması Tedavisi

Meme Çatlaması Tedavisi Nasıl Olur?

Göğüs bölgesi kadınlar için vücuttaki en hassas yerlerden bir tanesidir. Büyük kısmının yağ bezelerinden oluşması, yumuşak bir yapıya sahip olması bölgeyi diğer organlara göre daha hassas hale getirmektedir. Ayrıca o kısmına destek herhangi bir uzvun bulunmaması bölge ile ilgili pek çok sorunu ve rahatsızlığı beraberinde getirebilmektedir. Kadınlarda yaşanan göğüs ağrıları ve sıkıntıları genellikle hamilelik döneminde ya da hızlı kilo alıp verme dönemlerinde baş gösterir. Yeni doğum yapmış kadınlarda en çok rahatsızlık görülen yer tam olarak burasıdır. Özellikle bebek emzirme dönemlerinde kadınsal hormonların fazla salgılanması, bölgede şişkinlikler, acılar ve çatlamalar olarak kadınlara yansımaktadır. Ucunun yarılması sorunu da bu sorunlardan bir tanesidir. Bu sağlık sorunu iki şekilde kendisini gösterir. Birinci olarak lokal kısmın tamamında şişkinlik, aniden saplanan bir acı olarak görülür. Diğeri ise uçlarda görülen yanma ve çatlamalardır. Yarılma çoğu zaman ince kılcal şekilde kendisini gösterebilir. Doğru bakım yapılmadığı takdirde ise çevre etkenlerle birleşir ve derin yarıklar ile ortaya çıkar. Derin yarıklar kadınlara daha büyük acılar verebilir.

Neden Gerçekleşir
Hamilelik döneminde daha fazla görülen rahatsızlık, çocuk emzirirken geçen zaman aralığında en çekilmeyecek şekilde kendisini göstermeye başlar. Meme çatlaması tedavisi konusunu işlemeden önce bu sıkıntının neden gerçekleştirildiğini anlatmak istiyoruz. Bebek doğduktan sonra günde 8-10 arası emzirmek zorunda kalırsınız. Şu zamanlarda hem anne hem de bebek tecrübe sahibi olmadığı için yanlış emzirme gibi durumlar ile baş başa kalabilirsiniz. Bebek sütünüze uzanırken bunu içgüdüsel olarak gerçekleşir ve göğüs ucuna ulaşır, kimi zaman süt içerken burayı sıkar ve kendine doğru çeker. İşte acıyı tam bu noktada hissetmeye başlarsınız. Göğüs çatlaması, bebeğin anneden yanlış süt emme pozisyonuna geçmesi sonucunda giderek şiddetlenir. Yarılma ve ince çatlamalar bir süre sonra çekilmez bir hal alır. Burada en çok dikkat etmeniz kural doğru pozisyonda emzirme işlemini gerçekleştirmenizdir. Ayrıca besleme esnasında göğüs uçlarınızı mutlaka temiz tutmalısınız. Sıklıkla nemlendirici krem kullanmalı ve ayrıca uçlarını mutlaka kurulamalısınız. Kurulama ve hijyene dikkat etmezseniz kılcal yarıklar enfeksiyon kapma riski ile baş başa kalır. Gerçekleşen durum hem siz hem de çocuk için sakıncalıdır.

Tedavisi Nasıl Yapılır
Uzman doktorlar Meme çatlaması tedavisi konusunun diğer hastalık ve rahatsızlıklara göre daha basit olduğunu söylüyorlar. Eğer konu bölgenin ucundaki ufak ağrılar ve kırışıklıklar ise endişelenecek herhangi bir şey yok. En yakın doktora uğrayın ve cildinize en uygun nemlendirici, besleyici kremi vermesine söyleyin. Günde üç defa kullanacağınız bu doğal özütler ile eski sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Bunun dışındaki doğal tedavi yöntemi ise gül suyu ile ayva çekirdeğini bir kaseye koyup dört saat beklemek, ardından esans ile yanan bölgeyi dezenfekte etmektir. Sonrasını zaten yamama gerek kalmadığı pek zahmete girmiyorum.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Kimler İçin Gereklidir Bir takım alışkanlıkları çabuk tükettiğimiz bir devirde yaşıyoruz ...