Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Liposuction / Liposuction Nedir

Liposuction Nedir

Liposuction Nedir

Her zaman etrafımızda kilolarından yakınan insanlar bulunmaktadır. Aslında bu kilolar vücutta biriken yağ tabakaları olmaktadır. İnsanlar yediklerine dikkat etmeyip yağlı ve fastfood ürünlerini tüketerek, spor ve aktivite yapmayarak ve sürekli yoğun yağlı ürünlerle beslenip sebzeler ile beslenmeyerek bu sorunlarla karşılaşmaktadır. Dikkat edilerek gerektiği gibi yaşanmadığı taktirde de bu problemin artarak daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Daha yeni oluşmaya başlandığında beslenme ve spor alışkanlığı ile giderilmesi yanında ilerlemesi nedeni ile oldukça faydalı ve bir yan etkisi bulunmayan ameliyat ile çözülebilinmektedir.

Genel olarak nasıl yapıldığı ve liposuction nedir diye sorulduğunda, vakum ve içinde bulunan kanüllerin yardımı ile sağlanan liposuction ameliyatı vücutta oluşan fazla yağ dokularının alınması olan bir ameliyattır. Kelime anlamı yağ emmek anlamına gelen ve vakum ile gerçek anlamda da emen bir yapısında olan cihaz, bay ve bayan herkese uygulanabilmektedir. Uygulama anlamında da insanların zayıflaması için değil vücudunun şekillenebilmesi için uygulanan bir çeşit ameliyattır. Fazla bulunan bölgeden de alınan yağ dokusu her zaman imha edilmeyip bazı zamanlarda yağ hacmi kaybolan bölgelere aktarılarak uygulama yapılmaktadır. Uygulaması süren 3 farklı metot olmaktadır ve bunlar lazer yardımlı liposakşın, klasik liposakşın ve ultrason yardımcı liposakşın olmaktadır.

Liposuction ameliyatı nasıl gerçekleşmektedir?
Uygulamasında kişilere liposakşın uygulamasının yapılması gerekli görülen bölgelere, bölgesel anestezi uygulanıp o bölgenin uygulama süresince hissiz olmasını ve acı yaşanmama için uygulanmaktadır. Ancak bazı yoğun şekilde yağ tabaksı olan kişilerde ve ya tüm vücuduna uygulanacak olan liposakşında genel anestezi ile kişi uyutularak işlemler yapılmaktadır. Yapılan işlemler de farklı bölgelere göre işlem süresinin değiştiği bilinmektedir. En uzun süre olarak bacak bölgesinde yapılan işlemler de 30 ile 45 dakika arasında sürdüğü, kol bölgesinde yapıldığında ise bu sürenin 30 dakikaya kadar düştüğü görülmesi yanında en az süre ile 15 dakika kadar zaman içinde yüz ve çene altı bölümlerinde ki yağ tabaksı alınmaktadır. Birde ameliyat aşamasından sonra yapılması gereken ve bir hafta kadar süren korse kullanımı gerekmektedir.

Nerelere liposuction uygulanır
Oluşacak fazla yağ tabakasının olduğu her bölgeye liposakşın yapılabilmektedir. Erkeklerin de uygulattığı ancak bayanlara göre daha farklı bölgeleri tercih ettiği görülmektedir. Erkeklerde uygulama genel olarak bel, sırt ve karın bölgelerinde yoğun şekilde yapılmaktadır. Bayanlarda ise daha güzel ve fit görünmek, gereken vücut hatlarında olma isteklerinden dolayı birçok bölgede uygulaması yapılmaktadır. Daha çok bel, sırt, kalça, basen, kol, bacak, diz içi, karın bölgesine aslında bakıldığında tüm vücuda uygulandığı görülmektedir. Daha çok bu bölgelerde insanlar yoğunlaşsa da ayak bileğine kadar olan bölgeye, gıdık ve koltuk altı bölgelerine de istek doğrultusunda uygulama yapıldığı görülmektedir.
Ekstra olarak da plastik ve estetik cerrahlara yardım eden karın, kol, bacak, yüz gerdirme öncesinde uygulamanın daha kolay olabilmesi için kullanıldığı görülmektedir.
Sağladığı yararlar nelerdir
• Ameliyat olarak bilinen ve minimal cerrahi olarak bilinen bir cerrahi yöntemidir.
• Gerekmedikçe genel anestezi uygulanmaktadır ancak bölgesel olduğunda sorunlar için bölgesel anestezi uygulaması olmaktadır.
• Zayıflatma yerine vücuda şekil verme amacı güdülerek uygulanmaktadır.
• Güveniri bir şekilde olup kanama almadan gerçekleşmektedir.
• Kısa süre içinde normal hayata dönülebilmektedir.
• Bir hafta süre ile de daha sonra korse kullanım ile rahatlama sağlanmaktadır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Liposuction Fiyatları

Liposuction Fiyatları Fiziksel olarak estetik bir görünüme sahip olmak hem kadınlar hem ...