Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Liposuction / Liposuction Fiyatları

Liposuction Fiyatları

Liposuction Fiyatları

Fiziksel olarak estetik bir görünüme sahip olmak hem kadınlar hem de erkekler için var olduklarından bu yana önemli bir konu olmuştur. Daha hoş ve daha güzel görünmek amacıyla düzenli ve sağlıklı beslenmeye ya da düzenli olarak spor yapmaya özen göstermişlerdir. Fakat ne kadar dikkat edilirse edilsin bazen elde olmayan nedenlerden dolayı da fazla kilolara sahip olunabilmekte ve estetik görünüm bozulabilmektedir. Bu nedenler içerisinde genetik faktörler e beslenme alışkanlıkları başta gelmektedir. Genetik olarak ailenden gelen bazı özellikler kişiye aktarılmakta ve aile bireyleri kilolu ise kişi de kilolu olabilmektedir. Ya da kişi fastfood gibi kilo aldıran yiyecekleri kendine beslenmede alışkanlık haline getirmiş ise fazla kilolar kaçınılmaz bir sonuç olarak ortaya çıkmaktadır.

Verilemeyen fazla kilolara çözüm

Bazı insanlar düzenli beslense de spor yapsa da genetik faktörlerden, hastalıklardan ya da farklı nedenlerden dolayı fazla kilolara sahip olabilmektedirler. Diyetisyene gidip diyet yapmak yada spor yapma kiloları vermek için çözüm haline gelmez ise, yani bu kilolar kişinin vücudunda kalıcı yağ tabakaları halinde depolanmış ise o zaman farklı yöntemlere başvurulmaktadır. Bu yöntemlerin başında liposakşın gelmektedir ve birçok çeşidi bulunmaktadır. Liposuction kelime anlamı olarak yağ aldırma olarak bilinmektedir. Bu operasyonları uygulayabilmek için uygulanacak olan hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
Ayrıca doğum yapmış bir kasın ise kişinin en az üç ayı doldurması beklenmektedir. İstenilen hemen hemen her bölgeye kollar, bacaklar, sırt bölgesi, kalça gibi bölgelere uygulanmakta olan bu işlem ağrısız, acısız bir yöntemdir. Uygulandıktan 2-3 hafta sonra sonuçlar fark edilmeye başlar ve yaklaşık olarak 45 gün sonunda yapılan işlemin tam olarak sonucu görülür. Eğer kişi ilk seanstan sonra tekrar bir seans daha yaptırmak isterse ilk seans üzerinden en az 6 ayın geçmesini beklemek zorundadır. Liposuction sonucunda kişi istediği estetik görünüme kavuşmuş olacaktır. Vücudunda birikmiş olan ve fazla kiloya sebebiyet veren yağ dokularından arınmış olan kişi daha sağlıklı ve hoş bir görünüme sahip olmaktadır. Tüm bu koşulara uyulduğu ve deneyimli bir doktor ile temiz bir ortamda gerçekleştirildiğinde korkulacak hiçbir tarafı olmamaktadır. Liposuction birçok çeşidi bulunmaktadır ve kişinin vücut yapısına göre hekimler bu çeşitlerden en uygun olanını kişiyi muayene ettikten sonra söyleyip karar vermektedirler. Liposakşın çeşitleri olarak yaygın bir şekilde şunlar bilinmektedir.
• Lazer yardımlı ( LAL )
• Ameliyatsız
• Tümesan teknik( şişirme tekniği )
• Ultrasonik (UAL )
• Yüzeysel
• Emme destekli ( SAL )
• Güç destekli ( PAL )
• Radyo frekans destekli ( RFAL )
Liposuction operasyonlarında fiyatları değiştiren etkenler nelerdir

Birçok nedene bağlı olarak liposuction fiyatları değişiklik göstermektedir. Bunların en başında gelen ve fiyatı etkileyen faktör bu işlemin yapılacağı kişidir. Hastadan alınacak olan yağ miktarının fazlalığıyla doğru orantılı olarak fiyatlarda artış göstermektedir. Bunun yanında uygulama yapılacak olan bölgelerin sayısına ve yapılacak olan bölgelerin büyüklüğüne göre de fiyatlarda farklılık meydana gelmektedir. Hastanın kilosu, yaşı, hastaya uygulanacak olan anestezi çeşidi, bu operasyon sonucunda ek tedavi yapılıp yapılmayacağı fiyatları etkileyen bir diğer faktörlerdendir diyebiliriz. Ayrıca internet sitelerinden edinmiş olunan fiyat bilgileri kesin olmamakla beraber kişinin kendine uygulanacak liposakşın ücretleri en doğru şekilde hekiminden muayene olduktan sonra öğrenilmektedir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Liposuction Nedir

Liposuction Nedir Her zaman etrafımızda kilolarından yakınan insanlar bulunmaktadır. Aslında bu kilolar ...