Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Liposuction / Lazerli Liposuction Fiyatları

Lazerli Liposuction Fiyatları

Lazerli Liposuction Fiyatları

Günümüzde insanların belirli problemleri olabilmektedir. Bu problemlerin de bazıları vücutları ile alakalıdır. En çok rastlanan problemlerden birisi ise fazla kilo ve yağlanma. Özellikle göbek ve basen bölgelerinde ortaya çıkan bu nahoş durum insanların canını sıkabilmektedir. Şimdiye kadar çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilse de bunların çoğu ne yazık ki olumsuz yanıtlarla tekrar dönmektedir. Gelişen teknoloji ve kullanılabilir tıbbı birikimin artmasından sonra bu konuya daha fazla hassasiyet gösterildi ve çeşitli çalışmalar yapıldı. Bu çalışmaların ilerletilmesi ile sonlara doğru ele gelir sonuçlara ulaşılmaya başlandı. En sonunda da liposakşın denilen yöntemin etkili sonuçlar verdiği kanaatine varıldı. Peki, bahsi geçen operasyon nedir ve lazerli liposuction fiyatları ne düzeydedir Bu soruların cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Lazerli Liposuction Nedir?
Sterilize ortamlarda uygulanabilen ve anestezi gerektiren tıbbi bir işlemdir. Lazer yolu ile dolaylı yoldan zayıflamayı sağlayan bu operasyon yağların vücuttan çekilmesini sağlamaktadır. Liposakşın, lazer lipoliz işlemi ile sıkça karıştırılmaktadır. Lazer lipoliz işlemi vücutta bulunan ve uygulanılması istenen bölgedeki yağların parçalanmasını sağlayan operasyon işlemidir. Lazerli liposakşın işlemi ise lipolize uğrayan bu parçalara ait yağların vücudun dışına çekilmesi işlemidir.

Nasıl Uygulanır?
Lazerli liposuction uygulanabilmesi için 1 mm’lik ufak bir kanül yardımı ile lazer fiberlerinin derinin altına uygulanması gerekmektedir. Önceki yıllarda bu işlem derinin üstünden yapıldığı için hem uygulanması gereken bölgeye daha az enerji gidiyordu hem de gereğinden fazla bölge ile lazer liposakşın işlemi karıştırılmış oluyordu. Bu yeni sistem sayesinde epidermis ve dermis yapılarını enerji iletmek için kullanmak zorunda kalınmamaktadır. Derinin altından lazer işlemi uygulandıktan sonra operasyon uygulanan bölgelerde sarkmalar olmaması için gerekli ısı sayesinde toparlanmalar yapılmaktadır. Bu sayede işlem sona ermektedir. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi liposakşın işlemi tıbbi bir operasyondur. Genellikle genel anestezi fakat bazı durumlarda lokal anestezi yöntemi kullanılmaktadır.

Herkese Uygulanabilir Mi?
Lazer liposakşın tedavisinin herkese uygulanması doktorlar tarafından doğru karşılanmamaktadır. Gerekli niteliklere sahip ve belirli yaştaki hastalar bu tedavi yöntemi için uygun görülebilmektedir. 100 kilogramdan fazla kiloya sahip olan ve vücudunun çoğu yerinde yağlanmalar bulunan, bu yağlanmaların kalınlığı da 10 santimetreyi geçen hastalar için bu tedavi yöntemi tavsiye edilmemektedir. Çünkü tedavi sonucunda istenilmeyen sonuçlar ile karşılaşılma olasılığı oldukça yüksektir. Bunun dışında orta yaşlı bireyler ve ortalama olarak 60-70 kilo civarındaki insanların bu tedavi için ideal oldukları belirtilmiştir. Özellikle selülitlerinden şikayetçi olarak başvuran bu tip hastaların vücutlarındaki yağ kalınlıkları da 5 santimetreyi geçmediği ve vücudunun her yerine yayılmadığı takdirde başarılı sonuçlarla karşılaşılma ihtimali oldukça yüksek olacaktır. Metropol niteliği taşıyan kliniklerde bu işlemin ücretleri oldukça düşük tutulmakla beraber daha küçük şehirlerde yer alan kliniklerde ise yaklaşık %40’a varan bir atışın gözlemlendiğini belirtmemiz yerinde olur.
Fiyatlar
Yukarıda bahsi geçen lazerli liposakşın fiyatları hakkında net bir bilgi vermek doğru olmayabilir. Fakat liposakşın işleminin ileri teknolojiyi gerektiren ve yoğun uğraş isteyen bir tedavi biçimi olduğu herkesçe kabul edilen bir gerçektir. Bu nedenle tedavi fiyatlarının biraz pahalı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ama uygulanacak olan tedavi, vücudunuzdaki yağlanma oranı, uygulanacak olan bölge ve tedavi süreciniz lazerli liposakşın ücretinizi artı ve eksi yönlerde harekete geçirebilir. Bunun için en doğru fiyatı size bir plastik ve estetik cerrahı sunacaktır. Detaylı bir muayeneden sonra tedavi rotanızı, süresini, bilgilendirme konularını ve fiyatları doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Liposuction Nedir

Liposuction Nedir Her zaman etrafımızda kilolarından yakınan insanlar bulunmaktadır. Aslında bu kilolar ...