Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Liposuction / Lazerle Liposuction

Lazerle Liposuction

Lazerle Liposuction

İnsanlar için dış görünüş ve fiziksel yapı her zaman önemli olmuştur. Bu anlamda insanlar daha fit görünümlü daha zayıf ve fazla kilolarından arınmak istemektedirler. Bu sorun artık günümüzde sadece kadınlara ait bir sorun değil aynı zamanda erkekler için de bir sorun haline gelmektedir. Bu anlamda yapılabilecek birçok alternatif yöntem vardır ve bunlardan en sağlıklı olanı düzenli beslenerek ve spor yaparak fazla kilolardan kurtulup sağlıklı bir yaşam sürdürmektir. Bir diğer yöntem diyetisyene gidip doktorun vermiş olduğu diyete uygun beslenmektir. Ancak en etkili yöntem bu konu için lazerle liposuction yöntemi olmaktadır. Bu yöntemin diğer yöntemlere nazaran sağlamış olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Eğer bireydeki kilolar uzun yıllar boyunca bedende var ise, yani yapılan diyetlere, sporlara rağmen zayıflayamayan bir birey ise bu yöntem kişi için en uygun yöntem olarak görülmektedir. Bu operasyon sayesinde kişi hızlı bir şekilde fazla kilolara neden olan vücuttaki fazla yağlardan kurtulmuş olmaktadır.

Lazer liposuction nedir ve kimlere uygulanır

Liposakşın kelime anlamı olarak yağ aldırma demektir. Ve vücuttaki fazla yağların alımını lazer yardımıyla gerçekleştiren işleme verilen addır lazer liposuction olmaktadır. Yapılmakta olan bu operasyondan sonra birey istediği estetik görünüme kavuşmuş ve istediği bedeni elde etmiş olmaktadır. Bu operasyonu gerçekleştirecek olan doktor ve gerçekleştirileceği ortam yaptıran kişi açısından oldukça önem teşkil etmektedir. İşlemi gerçekleştirecek olan doktorun derini elastikiyeti ve liposakşın konusundan bilgili olması gerekmektedir. Bu konuda deneyimli olan bir cerrah hem vücudun estetik yapısını şekillendirmeyi düşünür hem de vücutta bulunan fazla yağların depolandığı yerlerin alımı konusunda hassas bir işlem gerçekleştirmektedir. Bu yöntem her kilolu bireyde uygulanacak basit bir yöntem değildir.
Cerrahlar ancak diyet ve spor yaparak uzun süre boyunca kilolarından kurtulamayan insanlara bu yöntemi tavsiye etmektedirler. Ameliyathane koşullarında bir cerrah tarafından temiz bir ortamda gerçekleştirilmesi gereken bu operasyon için kişiye narkoz verilmez ve kişi uyanık durumdayken operasyon gerçekleştirilir. Tıpın ve teknolojinin gün geçtikçe hızla gelişmesi nedeniyle liposakşındaki yöntemlerde gelişmekte ve gün geçtikçe daha acısız, ağrısız, kolay ve hızlı operasyonlar yapılmaya başlanmaktadır. Klasik ve lazerle liposuction olmak üzere iki kısımdan oluşan yağ aldırma ameliyatlarında günümüzde en çok lazerli olan seçenek tercih edilmektedir.

Lazer liposakşın nasıl yapılır

Bu operasyonu gerçekleştiren plastik cerrahlar alınacak olan fazla yağ dokularını lazer cihazları yardımıyla önce eritip parçalarlar, ve böylece fazla yağ dokularını vücuttan çıkarma işlemini kolaylaştırmış olmaktadırlar. Örneğin biz sert bir cismi başka bir aletin yardımı ile kırabiliriz. Bunun gibi vücudumuzdaki yağları kırıp parçalamak için gerekli olan cihaz da lazerdir. Lazer uygulamalarında kullanılan cihazlar slim lipo ve smart lipo olarak adlandırılmaktadır. Bunlar lazer cihazlarının markalarıdır.
Bu yöntemler günümüzde kullanılan ve başarı sonuçlar veren yöntemlerdendir. Yağ aldırma ameliyatlarında kullanılan kanül adı verilen cihazlar vücuda temas ettiği yerlerde küçük deri üzerinde küçük noktalar açmaktadır. Bu noktalar oldukça küçük olup milimetrelik uzunlukta olmaktadır. Çok küçük olduğundan dolayı izleri gözle görülemeyecek şekildedir. Vücutta uygulama yapılacak olan kısımlarda bu delikler görülmeyen yerlerden açılır ve operasyon sonrasında oluşmuş olan küçük izler kaybolmaktadır. Bu işlemi yaptırmayı düşünen bireyler çıkan haberlerden dolayı, ya da vücutta oluşacak olan bu küçük kesilerden dolayı yersiz bir endişeye kapılmaktadırlar. Liposakşın yöntemi en basit ve en kansız bir şekilde estetik cerrahların büyük bir özenle ve başarıyla gerçekleştirmekte oldukları operasyonlardan biridir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu işlami yaptıracak olduğunuz cerrahın iyi bir cerrah olması olacaktır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Liposuction Nedir

Liposuction Nedir Her zaman etrafımızda kilolarından yakınan insanlar bulunmaktadır. Aslında bu kilolar ...