Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Cilt Bakımı / Lazerle Botoks

Lazerle Botoks

Lazerle Botoks

Kadınların daha genç ve güzel görünmek amacıyla kullandıkları birçok kozmetik ürün arasından artık makyaj malzemeleri değil yaşlanma karşıtı malzemeler daha sık kullanılmaktadır. Çünkü kadınlar fark etti ki makyaj yaparak değil cildimiz sıkı, gergin, pürüzsüz ve lekesiz görünerek daha güzel görünüyoruz. Yaşlanmak istemeyen birçok kadın kendilerine genetik miras bırakılmış bu güzelliklerinden vazgeçmemek için yaşlanma karşıtı kremler, maskeler, lazer uygulamaları ve birçok şey uygulamaktadır. Bu yöntemler arasından en sık ve yaygın kullanıma sahip olan yöntem ise botokstur. Botoks; botulinum toksininden meydana gelen bir maddenin laboratuar koşullarında ilaç şekline dönüştürülmesi ile uygulanmaktadır. Artık ilaç şekline dönüştüğü için tıpkı ilaçlarda olduğu gibi belli dozlarda uygulanması gerekmektedir aksi takdirde etkileri istediğinizin çok dışında görülebilir.
Botoks tedavisinin asıl kullanım amacı göz ile nörolojik hastalıkların tedavisi olsa da 2002 yılından bu yana FDA nın onay vermesiyle birlikte kozmetik sektöründe de kullanılmaya başlanmış ve özellikle Amerika’da yaygın bir kullanım almıştır. Bununla birlikte bir diğer kullanım amacı de avuç içi ve koltuk altında meydana gelen aşırı terlemeye engel olmaktadır. Kadınlar yüzlerinde oluşan kırışıklık ve çizgilerden oldukça rahatsızlık duymaktadır. Bu yüzden de çeşitli uygulamalara ihtiyaç duymaktadır. Bu uygulamalardan biri olan lazerle botoks ile birlikte özellikle yüz ve boyun çevresinde meydana gelen birçok kırışıklıktan kurtularak daha sıkı ve gergin bir cilde sahip olabilecektir.
Botoks tedavi sisteminin etki mekanizması ise sinir-kas iletim sisteminde var olan proteinleri bağlayarak asetilkolin salınmasını engellemektedir. Bu şekilde de kasların bir süreliğine de olsa hareket etmesini de engellemektedir. Böylece botoks uygulanan bölgede kasların hareket edememesinden dolayı da var olan kırışıklık ve çizgilerde de düzelme meydana gelecektir. Bu botoksun etkisi yaklaşık 3 ay kadar sürmektedir. Lazer kullanılarak gerçekleştirilen botoks işlemleri düzenli seanslarla kısa sürede etkisini göstermektedir. İşlemin ardından hasta derhal kendi evine dönmekle beraber işlem yapılan alanda kısa süreli kızarıklık yaşanmakla birlikte tamamen doğal bir sonuçtur.
Botoksun Uygulandığı Bölgeler
• Alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları
• Göz çevresi kırışıklıkları
• Boyun bölgesi kırışıklıkları
• Dudak çevresi kırışıklıkları
• Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı terlemeleri
• Yanak sarkmaları
Botoksu yaptıran birçok kadının yaptırma sebepleri arasında şunları gözlemleyebiliriz; göz çevreniz genç yaşlardan beri gülme sırasında aşırı kırışıyorsa, bir şey okuma esnasında veya konuşma esnasında devamlı kaşlarınızı çatma hareketi yapıyorsanız, alnınızda bulunan çizgileriniz çok belirginse, yüzünüzde sarkmalar yeni başladıysa, kaşınız düşükse sizler de birçok kadın gibi botoks yaptırarak bu şikayetlerinize çözüm bulabilirsiniz.
Kadınların yüzlerindeki veya boyunlarındaki kırışıklık, sarkma veya bollaşmalara çözüm olan lazerle botoks uygulanmasından yaklaşık 3 ile 15 gün arasında değişerek etkisini göstermektedir. Kişinin kas ve cilt yapısına da bağlı olarak değişebilen bu tedavi sistemi herkeste aynı etki göstermeyebilir. Botoksun etki süresi bittikten sonra belli aralıklarla tekrar yaptırmanız gerekmektedir. Botoks diğer cerrahi işlemler gibi uzun bir işlem olmayıp, tedavisi uygulandıktan sonra hasta rahatlıkla işine veya günlük yaşantısına geri dönebilir. Botoks işlemi uygulandıktan sonra yaklaşık olarak 4 saat kadar yatılmamalı ve öne doğru eğilmemelidir. Aynı zamanda botoks uygulanan bölgelerinizde bulunan kaslarınızı birkaç saat sonra çalıştırarak buradaki hareketi sağlayın. Örneğin alın ve kaş bölgenize uygulanmış ise kaşlarınızı yukarı veya aşağı hareket ettirmeye çalışın. Botoksun uygulandığı bölgelere masaj yapılmasından da uzak durulmalıdır. Botoksun yan etkileri arasında ise, eğer aspirin, C vitamini, ginseng, sarımsak, gingko, ağrı kesici gibi maddeler kullanmış iseniz uygulanan bölgelerde de morarma riski yüksektir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Botoks Nedir

Botoks Nedir Tüm kadınlar güzel görünmek, genç olmak, cildinin pürüzsüz olmasını, alımlı ...