Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Kişisel Bakım / Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Kıl Köklerine Kesin Cevap Lazer Epilasyon

Vücudunuzun çeşitli bölgelerinde oluşan tüylenmeden rahatsızlık duyuyorsanız, en etkin yöntem olan kıl köklerine kesin cevap lazer epilasyon tam aradığınız çözümdür. Melanin pigmenti tarafından emilme özelliği olan lazer teknolojisi ile tamamen ortadan kalkan sorundan cilde zarar vermeden doğrudan kıl köküne yapılacak müdahale ile kurtulabilirsiniz. Bu na karşılık tedavinin uygulanmadığı durumlar ise aşağıda açıklanmıştır.

Açık renk tüylere sahip kişilere uygulanmayan teknik aynı zamanda belirli bir yaş sınırını da gerektiriyor.

Tedavi göz kapakları hariç bedenin her bölgesine uygulanabilir. Bacaklarda bir seansta bir saat sürerken, bıyıklarda bu süre bir kaç dakika içinde gerçekleşir. Ayrıca teknik sırt gibi geniş alanlarda da kolayca yapılıyor. Süratli yapılan bir tedavi olması tüm vücudun dört ile beş saat arasında tedavi edilmesine olanak sağlıyor. Tedavinin lazer ile yapılıyor olması nedeniyle herhangi bir bulaşıcı hastalık taşıma riski de söz konusu değildir.

Kişiden kişiye farklılık gösteren kıl yapısı nedeniyle tedavi süresi değişkenlik taşır. Genelde beyaz ten ve koyu kıllarda etkin olan uygulama, açık renk kıllara uygulanmaz. Bronzlaşmış kişilerde ise cilt renginin açılması beklenir. Diğer uygulanmadığı durumlar ise; hamilelerde, sedef hastalarında, uçuk rahatsızlığı bulunan kişilerde tedavi uygulanmıyor.

Lazer Epilasyon Erkeklerde Hemen Etki Ediyor

Tedavi süresince hafif bir yanma hissi olabilir ancak çok fazla acı duymazsınız. Hiç ağrı duyulmaması da normal bir durum değildir ve kıl köküne kadar inen lazerin hafifte olsa acı vermesi gerekir. Tedaviden sonra beş dakika ile yarım saat arasında uygulama yapılan bölgede kızarıklığın meydana gelmesi normal bir prosedürdür. Ayrıca tek seansta kıl ve tüylerden tamamen kurtulmak gibi bir durum söz konusu olmayıp, bu konuda uzman kişinin bilgisine baş vurulmalı ve tedaviye o şekilde devam edilmelidir. Ayrıca kadınlara nazaran lazer epilasyon erkeklerde hemen etki ediyor.

Tahliller sonrasında tedavinin uygulanması en doğru seçenektir. Uzman kişi tarafından tüylenmenin nedeninin bilinmesi gerekirken, tedavi öncesi uygulama yapılacak bölgede en az üç hafta öncesinden cımbız yardımıyla herhangi bir müdahale yapılmaması gerekiyor.

Dikkat edilmesi gereken noktaların başında doğru cihaz kullanımı ve tedavinin uygulanacağı yerin nasıl bir klinik olduğunun önemi var. Bugün pek çok yerde çok cuzi rakamlara bu tedavi uyguladığını söyleyen fakat çok eski cihaz kullanan, yetkinliği ve tecrübesi bulunmayan kişiler tarafından çalışma yapıldığını hepimiz biliyoruz. Epilasyon çalışması ciddi ve ekip araştırması gerektiren bir öneme sahiptir. Tedaviyi sağlık merkezi statüsünde bir yerde yaptırmanız en doğru seçimdir.

Erkeklerinde bu konuda bir merak içinde olduğu açık. Özellikle elmacık kemiği, kaş, el, ense, sırt ve boyun bölgelerindeki tüy ve kıllardan kurtulmak için tedavi görüyorlar. Beş veya altı seans gibi kısa sürede tamamen yok edilen kıl kökleri olduğu gibi iki veya üç seansta zayıflatılmış ve beklemeye alınmış kıl kökleri de olabilir. Erkek hastalar, kadınlara göre daha çabuk tedaviye cevap veriyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Penis Kalınlaştırma

Penis Kalınlaştırma Penis boyu konusunda sorunları bulunan, kalınlığı ve uzunluğu sorun olarak ...