Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Genel Estetik / Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Nedir ve Nasıl Yırtılır

Konuya geçmeden önce eğer bu makaleye ulaştıysanız, geleceğiniz ile ilgili bir kaygı içerisine düşmüş olabilirsiniz. Hiç merak etmeyin, günümüzde pek çok genç cinsel sorunlar ve kaygılar güdüyor. Yalnız değilsiniz ve sorunları çözmede tıbbın oldukça ilerlediğinin farkına varmalısınız. Hiçbir şey hayatınızdan önemli değil. Hastanın gizliliği korunarak uzman doktorlar tarafından ve yüzde yüz garantili Kızlık zarı dikimi operasyonları gerçekleştirilmektedir. Her gün onlarca genç bu sorunu çözmek için ameliyat masasına yatmakta ve sorununu çözerek de kalkmaktadırlar. Bakirelik zarının Latince yani tıp dilindeki adına Hymen denilmektedir. Yunan evlilik tanrısının adı olan Hymen olarak isimlendirilmiştir. Bu bölge vajina girişinin 2-3 cm içerisinde bulunur. Her kadının farklı vücutsal özellikleri bulunduğu gibi bu zarın da yapısı kişiden kişiye fark gösterebilir. Kimi bayanlarda bölge oldukça esnek durumdadır, birkaç defa cinsel ilişkiye girse de bozulma ya da kanama gerçekleşmez. Bazı kadınlarda ise zar yapısı oldukça hassastır, herhangi bir spor aktivitesi yapıp bacaklarını açmasında dahi bozulma ve kanama gerçekleşebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı
Geçmişte cinsel ilişkiye girdiniz ve evlenmek istiyorsunuz, eşinizin ve ailenizin bu durumdan haberi yok. Sizi bakire sanıyorlar, durumun ortaya çıkmasını istemiyorsunuz. Hiç merak etmeyin, yapmanız gereken tek şey uzman ve işinde başarı elde etmiş bir Jinekolog bulmak olacak. Doğru adayı bulduğunuza inanıyorsanız bir randevu alın ve ameliyat için gün saymaya başlayın. Doktor, önce vajinanızı kontrol edecek, yırtılma olup olmadığına bakacaktır. Ameliyat tarihini aldıktan sonra da size en uygun tedavi yöntemi ile dönüş yapacaktır. Kızlık zarı dikimi ameliyatı çeşitli yöntemler ile yapılmaktadır. Son zamanlarda flep yöntemi olarak da bilinen ve yüzde yüz başarı sağlayan yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Flep yöntemi, bölgenin arkasında bulunan ve bol damarları ile dikkat çeken dokuların ön tarafa aktarılması ile gerçekleşir. Zarınızın önüne getirilen bol kılcar damarlı ve kanlı yapılar zarın önünü kapatır. Cinsel ilişki esnasında aletin bu bölgeye gelmesi ile oldukça hassas olan bu damarlardan kan akışı gerçekleşir ve bozulmuş olur.

Belli Olur mu? Ameliyat Ne Kadar Sürer
Dikim operasyonları ile ilgili en fazla sorulan soru, dikim yaptırdığım belli olur mu sorusudur. Hayır, ne aileniz ne de evleneceğiniz kişi ameliyat olduğunuzu anlamazlar. Başarı şansı eskisine göre günümüzde çok yüksektir. Sadece uzman doktorlar, cinsel sağlık problemleriniz için kendisine gittiğinizde kontrol yaparsa bunu anlayacaktır. Bu da çok düşük bir ihtimaldir. Söz konusu ameliyat yaklaşık 40 dakika sürer. Genellikle lokal anestezi uygulanır ve acı çekmezsiniz. Operasyon sonrası bir saat dinlenirsiniz ve hiçbir şey olmamış gibi evinize gidebilirsiniz. 3-4 gün bel altı banyo etmeniz yasaktır. Bunun dışında normal hayatınıza ağrısız devam edebilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Kimler İçin Gereklidir Bir takım alışkanlıkları çabuk tükettiğimiz bir devirde yaşıyoruz ...