Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Cilt Bakımı / On Dakikada Kırışıklıklar Nasıl Gider

On Dakikada Kırışıklıklar Nasıl Gider

En Etkili Tedavi İle Kırışıklıklar Nasıl Gider

Aslında yalnız kırışıklıklar değil, sarkmalar ve çukurlarda tedavi aşamasından geçtikten sonra iyileşme gösteren sorunlar. Bu sorunlar karşısında en etkin yöntemler ise botoks ve cerrahi yöntemlerdir.

Söz konusu yüz cildi olduğunda üç basamaklı bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Bunlardan ilki çok sık yaşanan kırışıklıklar, ikincisi çukurlar ve son olarak sarkmalar. Diğer yandan bu sorunlar arasında kırışıklık genç yaşlarda da meydana gelmesi ile daha çok ön plana çıkıyor. Kırışıklıklar nasıl gider sorusuna ise cevap olarak bitkisel yöntemler, maskeler ve tabi en etkili iki yöntem olan botox ve cerrahi müdahaleler.

Kırışıkları ikiye ayırmak mümkündür ince ve derin olarak. İnce kırışıklıklar genelde otuzlu yaşlarda karşımıza dudak kenarlarında ve göz çevresinde çıkıyor. Erken teşhis ve erken müdahalenin önemi de bu noktada ortaya çıkıyor. Bunun için de en önemli ayrıntı sanırız yüzümüzü tanımaktan geçiyor. Bunun da yolu sürekli olarak ayna karşısında kontrol etmek.

Genç yaşlarda özellikle kaz ayaklarında ince kırışıkların başlaması aslına bakılacak olursa, mimikleri çok fazla kullanmak, stres, sigara ve çevresel nedenlere de bağlıdır. Yaş ilerledikçe en çok derinleşen çizgilerde gençlik yaşlarında tedavi edilmeyen ince kırışıklardır.

Genç ve orta yaşlarda meydana gelen bu sorun için cerrahi peeling ve botoks en etkin tedavi yöntemleridir. Yaş ilerledikçe kırışıklıklar ile müdahale de zorlaşmaktadır.

Botoks etkisi kas hareketlerini zayıflatması nedeniyle kırışıkların giderilmesine olanak verir. Kişi mimiklerini kullanırken daha kontrollü halde doğal sınırlarında kullanmaya başlıyor.

Özellikle kırklı yaşlarda dudak kenarlarında meydana gelen kırışıklıklar için ise cerrahi peeling uygulaması yapılıyor.

Diğer yandan erken fark edilmesi ile henüz ince çizgi halinde bulunan kırışıklıklar için basit maske uygulamalarını yapabilirsiniz. Cildin doğal beslenmesi ve vitamin, mineral ve protein kazanmasını sağlayan maskeler ile ön tedbir olarak bir uygulama yapabilirsiniz. Bu konuda sitemiz içeriğinde kırışıklık nasıl gider maske tariflerini bulabilirsiniz.

İstanbul estetik Merkezi olarak cerrahi peeling ve botox tedavisi ile sizlere diğer tedavilerde olduğu gibi hasta ayrıcalığı çerçevesinde hijyenik klinik ortamlarda hizmet veriyoruz. Uygulamalarımızdan yararlanmak için operasyon çağrı merkezimizden alacağınız randevu ile hemen tedavinize başlayabilirsiniz. Ayrıca doktorunuz ile yapacağınız görüşmede kırışıklıkların oluşum nedenleri, uygulanacak tedavi ve ilerleyen aşamalar hakkında da detay talep edebilirsiniz.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Botoks Nedir

Botoks Nedir Tüm kadınlar güzel görünmek, genç olmak, cildinin pürüzsüz olmasını, alımlı ...