Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Cilt Bakımı / Kırışıklık Maskesi Deyip Geçmeyin

Kırışıklık Maskesi Deyip Geçmeyin

İnce ve Derin Kırışıklık Maskesi Tarifleri

Dış faktörlerin yanı sıra yaşlanma ile de doğrudan bağlantılı olan kırışık, ilk olarak mimikler ince çizgi olarak ortaya çıktığı gibi göz çevresinde de varlığını gösteriyor. Bu çizgilere müdahale edilmediği sürece daha derinleşme ilerleyen safhalarda görüldüğü de bir gerçek. Bu tedavilerden biri olarak bugün kırışıklık maskesi tarifimizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Maskemiz, sigara, kötü beslenme alışkanlığı, kuru iklim ve strese bağlı durumlarda meydana gelen kırışıklar için idealdir. Derinleşmiş kırışıklar için kliniğimiz operasyon çağrı merkezinden randevu alarak uzman doktorlarımız nezaretinde testlerden geçtikten sonra tedavi yöntemleri ile bu soruna elveda diyebilirsiniz.

Maskemizin tarifine geçmeden önce kişinin yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklık hakkında neden olduğunu bilmesi gerekiyor. Bunun için kısaca kişinin yüzünü tanıması da ayrıca önem taşıyor. Aşağıda bulunan maske tarifi otuz ile elli yaş arası için genel bir maske tarifidir.

İnce çizgiler için olan maskemizi yaparken kullanacağımız malzemeler; yumurta sarısı, bir çorba kaşığı bal ve yine bir çorba kaşığı zeytin yağı.

Bu üç malzemeyi kıvamını tutturana kadar karıştırmak ve ardından yüz bölgesine parmaklarla yedirmek gerekiyor. Yaklaşık on dakikalık bir bekleme süresinden sonra ise ikinci kat atılır. Aynı sürede bekledikten sonra ılık su ile temizliği yapılır. Protein açısından cilde zenginlik katacak bu maskeyi hafta için bir ya da iki defa yapabilirsiniz.

Derin kırışıklar için de bir maske tarifi vermek gerekirse, kırk yaş üstü kadınların evlerinde rahatlıkla yapabileceği bir örneği sizinle paylaşabiliriz. Bu maske için gerekli olan malzemeler ise; bir det yumurtanın akı, bir tatlı kaşığı şap tozu ve yine bir tatlı kaşığı zeytin yağı.

Karışımı elle yapabileceğiniz gibi blenderdan geçirerek de yapabilirsiniz. Kıvamını yakaladıktan sonra yüz bölgesine yine parmak masajıyla yedirmek gerekiyor. On veya on beş dakikalık bekleyişten sonra ikinci kat malzemeyi yine yüzünüze ekleyebilirsiniz. İkinci defa on ya da on beş dakikalık beklemenin sonrasında yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Yine protein açısından zengin olan bu maskede ayrıca vitamin de cilde kazandırılıyor. İlk ay içinde haftada üç kere yapabileceğiniz maskeyi, ikinci aydan sonra haftada ikiye indirebilirsiniz.

Aslında maske tarifi sayılamayacak kadar çok. İnce ve derin çizgiler için vermiş olduğumuz bu iki maske tarifi dışında, bir tülü baş edemediğiniz geçmeyen kırışıklar için uzman görüşlerini alabilirsiniz. İstanbul estetik Merkezi deneyimli kadrosu ile kırışıklık maskesi uygulamaları ile de kalıcı çözüm sunuyor. Randevu için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Botoks Nedir

Botoks Nedir Tüm kadınlar güzel görünmek, genç olmak, cildinin pürüzsüz olmasını, alımlı ...