Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Kişisel Bakım / Eroin Tedavisi
eroin bağımlılığı tedavisi

Eroin Tedavisi

Eroin Tedavisi

Çağımızın en büyük dertlerinden biri olan eroin bağımlılı başta gençler olmak üzere herkesi tehlike altına almaktadır. Günümüzde eroin bağımlılığı tedavisi için birçok kampanyalar düzenlese de bireylerin tam olarak bunu istemeleri gerekmektedir. Tam anlamıyla iyileşmek istemeyen bireylerde kurtulmanın çok da mümkün olmadığını söylemek yanlış olmaz. Kişinin tamamen kendi bilincinde oluşturduğu bir duygu ile bu bağımlılıktan kurtulması mümkün değildir. Bir uzmandan yardım almak gerekirse hastaneye yatmak gerekmektedir. Hastaneye yatan bireylerin kendilerine tam olarak güvenmeleri gerekir. Aksi taktirde görecekleri tedavi ve işlemlerin hiçbirinin bir faydası olmayacak ve daha dazla bağımlı olacaklardır. Bunun için gerekli olanı yapmadan önce kendine güven ve inanç çok önemlidir. Kendine inanmayan ve güvenmeyen bireylerde bu işlemler maalesef ki olumlu sonuçlanmamaktadır.

Uzun yıllardır uyuşturucu bağımlısı olarak hayatlarını devam ettiren kişilerin tedavi süreçleri alışkanlığa yeni başlayan birine göre daha uzun ve zorludur. Çünkü zararlı madde tamamen vücuda işlemiş bedenin her noktasında kendini hissettirmiştir. Vücudun her noktasına işleyen kötü alışkanlıkların temizlenme süreci zannedildiği gibi zor olmayacaktır. Alışkanlık sahibi birey bu yola girerken hiç korkmamalı endişe etmemelidir. Gerekli işlemler yapılırken vücudunun alışkanlığa olan duyarlılığı yüzünden krizler geçirebilir. Bu noktada hiç endişe etmeye gerek yok. Uzmanlar kötü alışkanlıklardan sıyrılıp yeni bir hayat kurmak isteyen her bağımlıya sonuna kadar destek olmakta ve bu zor süreçte bir an olsun yalnız bırakmamaktadır.

Çocuklarda Uyuşturucu Kullanımı
Uyuşturucu kullanımı ne yazık ki her geçen gün daha küçük yaşlara inmektedir. Bunun nedeni çocukların arkadaş çevreleri ve bulundukları ortamlardır. Bizler biliyoruz ki çocuklar meraklı ve her gördüğünü çözmeye çalışan bireylerdir. Ailede baskı gören çocuklar maalesef ki sokağa yönelmekte ve adeta kötü alışkanlıklara sahip yetişkinler ile arkadaşlık kurmaktadır. Başlangıçta sigara ile başlanılan kötü alışkanlıklar alkol ve uyuşturucu ile devam edilmektedir. Özellikle çalışan ailelerin fark edemedikleri çocuklarındaki bu kötü alışkanlık ne yazık ki ölüme dahi neden olmaktadır. Bunun için ebeveynlerin çocuklarını yalnız bırakmamaları, oturup dertlerini dinlemeleri ve zararlı olan bu alışkanlıklar için bilgilendirmeleri gerekmektedir. Çocuklarda eroin tedavisi oldukça sancılı bir süreçtir. Bu noktada ailelere büyük işler düşmektedir. Çocukta fark edilen değişimin sebebi hemen araştırılmalı ve erken müdahale edilmelidir. Küçükler gerekli olan işlemlerin erken teşhisi ile ağrı ve sızı çekmeden hemen bonzaiden kurtulabilirler.

Milli eğitim bakanlığınca hazırlanan programlar dahilinde okullarda bu tarz alışkanlıklar için öğrenciler bilgilendirilmektedir. Bu sayede okullarımızda küçüklerimiz için hemen hemen her şey düşünülmüş olmaktadır. Okul kapılarına yerleştirilen güvenlik elemanları ile okul çevresinde eroin ve daha farklı zararlı madde satımı engellenmektedir. Anne baba olarak evladınıza oturup hayatın gerçeklerini zararlı ve kötülük getirecek şeylerin olduğunu anlatmalısın. Arkadaşlarınız tanıyarak evladınızın çevresindeki güvenlik çemberini oluşturabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Penis Kalınlaştırma

Penis Kalınlaştırma Penis boyu konusunda sorunları bulunan, kalınlığı ve uzunluğu sorun olarak ...