Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Genel Estetik / Burun Estetiği
Burun Estetik Ameliyatı

Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti)

İnsanlar yaratılışları gereği sosyal varlık olmaktadırlar. Bu durum onlar için fiziksel anlamda kendilerine dikkat etme konusunda önemli bir durum sergilemektedir. Bu kapsamda özellikle hizalama açısındandan kendilerine bakmaları önemli bir konuyu teşkil etmektedir.

İnsanlarda fiziksel anlamlarda en dikkat çekici lokasyonlardan birisi yüz çevresi olmaktadır. Dış görünüş şekillendirme anlamında en önemli unsurlardan birisi de burun olmaktadır. Genel olarak bazı şartlardan ya da doğuştan bu organın hoş anlamında yetersiz kaldığı durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu durumlarda burun estetiği anlamında bazı uzman kişilerden danışmanlık alarak bu olumsuzluğun önlenebilmesi mümkün olmaktadır.
İnsanlar kimi zaman ufak çaplı kazalardan ötürü bu lokasyondaki estetik görünüşü kaybedebilmeleri mümkün olmaktadır. Yine aynı biçimde doğuştan gelen bazı olumsuz durumlardan kaynaklı olarak yine aynı bölgede istenmeyen bir görünüm söz konusu olabilmektedir. İşte bu olumsuz duruma çare olarak yapılan rinoplasti uygulamaları ile kolaylıkla bir çözüme kavuşmak mümkün olmaktadır.

Rinoplasti Nedir?
İnsanların üst nefes alma bölgelerinde doğuştan ya da kazalar sonucunda oluşan şekil bozukluklarına rinoplasti adı verilmektedir. Tıbben tedavisi mümkün olan bu sorun için uzman tarafından bir danışmanlık almak yine mümkün olmaktadır. Burnun koku ve nefes alabilme işlevselliğine etkisi olmayan bu durum yapılacak ufak çaplı bir müdahale ile çözüme kavuşturulmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte ufak müdahaleler ile çözümünün mümkün olduğu şekil bozuklukları kısa sürede telafi edilebilmekte ve istenilen bir fiziksel görünümün sağlanması mümkün olmaktadır.

Genel olarak insanların yüz hatlarında meydana gelen olumsuz bir durum olan görüntü bozukluğunda en büyük faktörü oynamakta olan burun için yapılan müdahaleler ilerleyen teknoloji ile daha basit bir hal almış durumdadır. Genel olarak burun estetiği operasyonu kısa süre içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır.
Bahsi geçen bu operasyonu gerçekleştirmek isteyen kişilerin ilk olarak yapmaları gereken alanında başarılı bir estetik cerrah ile çalışması önemli bir konuyu teşkil etmektedir. Bu amaçla bu uygulamayı gerçekleştirmeden önce doğru bir adresin seçimi beklenen bir durum olmaktadır.

Burun Düzeltme Operasyonu
Estetik alanında en çok tercih edilen uygulamalar arasında olan bu operasyon, genel olarak belli bir yaş üzerindeki hastalarda uygulanmaktadır. Bu uygulama için 18 yaş altındaki gençlerin halen gelişimlerini tam olarak tamamlamadıkları için bu yaş altındaki kişilere bu operasyon önerilmemektedir.

Rinoplasti operasyonları öncesinde ve sonrasında uyulması gereken bazı durumlar olmakta ve bu amaçla iki aşamada değerlendirilmektedir. Genel olarak ilk aşama olan operasyon öncesinde hastalar için ufak çaplı bir fizyolojik araştırma yapılması söz konusu olmaktadır. Bu araştırma dahilinde hastaların operasyon için uygunluk dereceleri ölçülmekte ve gizli olan ya da hali hazırda bir hastalıkları söz konusu ise bu durumun operasyon adına ne denli risk taşıdığı araştırılmaktadır. Uygun görülen hastalar ise operasyonlarını gerçekleştirebilmektedirler.

Operasyon sonrası gerçekleşen ikinci aşamada ise hastaların belli bir süre doktor gözetiminde olması gerekmektedir. Birkaç gün gibi cüzi bir zaman zarfı olan bu süreçte hastalarda operasyon sonrasında hafif şişliklerin ve renk değişikliklerinin olması söz konusudur. Bu süreç çok kısa bir zaman sonra geçmekte ve kalıcı herhangi bir şey olması söz konusu olmamaktadır.

Bu alanda başarılı bir adres seçimi ile rinoplasti ameliyatı kapsamında istenen sonuçların elde edilmesi mümkün olacaktır. Özellikle ileri bir teknolojiye sahip olan hastanelerde operasyon öncesi yapılan üç boyutlu analizler sayesinde kişilerin operasyon sonrasında nasıl bir görünüme sahip olacakları ve böylelikle müdahale edilecek bölgeyi kendi kendilerinin tasarlaması da mümkün olabilmektedir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Penis Nasıl Büyütülür

Penis Nasıl Büyütülür Penis boyu kimi zaman erkeklerde psikolojik bir baskı yaratabilir. ...