Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi

Botoks

Kırışıklık Gidermede Botoks Devrimi

Botoks, estetik amaçlı olup yüzdeki ve boyundaki yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları gidermeye yönelik ameliyatsız bir uygulamadır. Yüzde uygulanan bölgeler arasında, göz çevresindeki kaz ayakları, alın, kaş araları, çene, ağız kenarları ve dudaklar yer almaktadır.

Tedavi, Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. teknik, uygulandığı alanda sinir ve kas bileşkesinde iletimi sağlayan maddenin (asetilkolin) salınımını engelleyip, kasın uyarılmasını azaltarak etki etmektedir. Bu da kasın kasılma gücünü zayıflatıp yapılacak tedavinin etkisinin ortaya çıkmasını sağlar.

Kozmetik güzellik sağlayıcı etkisinin yanı sıra medikal estetik olarak da kullanılmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;

* Yüzdeki mimiklerden dolayı yaşa bağlı olarak gelişen kırışık ve çizgilerin azaltılmasıyla birlikte boyun ve dekoltede oluşan çizgiler için de başarıyla uygulanmaktadır.

* Çatık kaş görünüme yol açan çizgilerde, burun köküne yakın olan çizgilerde, dudak kenarlarının yukarıya doğru kaldırılmasında,

* Çene ve cildin daha pürüzsüz bir hale getirilmesinde,

* Aşırı ve rahatsız edici terlemenin önüne geçmek amacıyla koltuk altı, eller, göğüs arası ve alın bölgelerinde güvenle uygulanır.

* Migren hastalarında alın ve şakaklardaki kaslara uygulanarak 4 ay kadar süre boyunca ağrıların giderilmesinde faydalıdır.

* Yüz felci olan hastaların yüzlerindeki simetriyi dengelemek amacıyla kullanılır.

* Burun ucu ve kaşların seviyesini kaldırmak amacıyla da rahatça uygulanabilen bir tekniktir.

Botox, çok ince uçlu iğneleri olan enjektörlerle yapılmaktadır. Derinin altına yapılan bir işlem olduğundan uzun süreli kızarıklık gibi durumlarla karşılaşma olasılığı çok düşüktür. İşlemden hemen sonra kişi günlük hayatına devam edebilir. Makyajını yapabilir.

Tedavi, uzman doktor tarafından uygun dozda uygulandığında mimiklerde şaşkın ve gergin bir ifadeye yol açmaz. Genç ve doğal bir görünüm kazandırır. Çizgi ve kırışıklıklar ortadan kalkacağından daha sıkı ve daha aydılanmış bir cilde sahip olunur. Uygulama süresi yaklaşık 10 dakikadır. Etkisini 3 ile 7 gün arasında göstermeye başlar. Tedavi etkisini geçirdikten sonra tekrar yenilenebilir.

Botoks Hakkında Yanlış Bilinenler

Botox hakkında doğru bilinen birçok yanlış bilgi mevcuttur. Bunlar;

• Botoks yılan zehiridir. / Hayır yılan zehiri değildir. Botox bakterisinin kendisini korumak için salgıladığı bir maddedir.

• Botoks felç yapar. / Dolgu verilen kaslar 3 ile 6 ay arasında sinirlerden uyarı alamaz ve hareketsiz kalırlar. Daha sonra kaslar eski hallerine dönerler.

• Botoks ifadesiz bir yüze yol açar. / Teknik en yaygın olarak alında uygulanmaktadır. Alındaki hareketsizlik de kaşların çatılmasına engel olduğundan ifadeyi yumuşatır.

• Botoks sadece güzellik için kullanılır. / Aksine uzun yıllar boyunca felçli hastaların tedavisinde uygulanmıştır.

Botox, uygulamasının fiyatları kişinin yaşına, cinsiyetine, cildinin genetik yapısına, yaşam standardına göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra çalışmanın uygulamasında kullanılacak etken maddenin markası, tipi ve kareakteridir. Bu nedenlerden ötürü seans fiyatları kişiye özeldir. Seans fiyatlarının ön muayene ve kontrolle belirlenmesi gerekir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Lazerle Botoks

Lazerle Botoks Kadınların daha genç ve güzel görünmek amacıyla kullandıkları birçok kozmetik ...