Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Cilt Bakımı / Botoks Nasıl Yapılır

Botoks Nasıl Yapılır

Botoks Nasıl Yapılır?

Şu yaşanan zamanda özellikle bayanların kullandığı ama erkeklerinde bazen tercih ettiği belirli süre zarfında etki eden bir tedavi olarak olmaktadır. İlk olarak kullanımı göz ve nörolojik hastalıklar için yaşanan kas problemleri için kullanılan bir yöntem olan botoks – botox yakın bir zamandan bu yana bayanların güzelliğini kaybettiğini düşündüğü ve güzelliğini ortaya çıkarmak için kullandığı bir tedavi olarak bilinmektedir. İnsanlar tarafından daha çok bayanların güzelleşmek için kullandığı bir yöntem olarak bilinse de asıl amacı farklı olmakta ancak bu anlamda da yardımcı olmaktadır.

Bayanların daha çok tercih ettiği bu yöntem genellikle yüzlerinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi için yapılmaktadır. Oluşan kırışıklıkların nedenleri ise güneş etkisi, sigara kullanımı, menopoz, stres, hava kirliliği ve en çok da neden olan sebep yaşlanma olmaktadır. Her insandaki yaşlanma ile kasların yorulması ve kendini bırakması ile oluşmaktadır. Ancak yaşlanma olacak olsa da kırışıklık sorunlarından korunmak etkisini en azından azaltmak mümkün olmaktadır.

Ne sebeple botoks yaptırılmalıdır

Aslında bakıldığında birçok alanda yardımı olan ama insanların zevkleri nedeni ile bu yararları pek dile gelmese de yaşanabilecek şaşılık, göz kaslarında olan problemlerde ve ya spastik kas sorunları olan hastalar için önerilen ve çözüm için kullanılan bir tedavi yöntemi olmaktadır. Bunun yanında ise cilt üzerinde olan sorunların giderilmesi için kırışıklıkların giderilmesi ve ya insanın belirli vücut bölgelerinde oluşan terleme probleminin giderilmesi için kullanıldığı görülmektedir.

Kimlerde kullanılabilir ve etki süresi nedir

Uygulanan botoks – botox belirlenen yaşlar arasındaki kişilere uygulanmalıdır. Yoksa zararları ileride daha büyük olabilmektedir. Bu sebeple 18 ile 65 yaş arasındaki tüm kişilere uygulanabilmektedir. Ancak gebe ve emziren bayanların kullanmaması gerekmektedir. Bunun sebebi ise bayanlara uygulanırken bir protein takviyesi yapılmasından dolayı çocuğun sağlığında sorunlara neden olabilmektedir. Genellikle yüz üzerindeki kırışlıklara uygulanan ve yapıldıktan sonra etkisi 6-9 ay sürmektedir. Ancak uygulanan ve gereken miktara göre doktorun tavsiyesi ile dozu ve etkisi de artabilmektedir.

Terleme problemine karşı botox yararı

Bilimsel olarak hiperhidrosis isminde olan aşırı terleme sorununa insanların sıklıkla ayakaltı, el içi, koltuk altında bölgelerinde olmaktadır. Bu sorun insanların daha çok iş hayatlarında profesyonel olarak çalışan ve ya iş hayatında tepki nedeni ile yaptırıldığı görülmektedir. Uygulama süresi 15 dakika sürmesi yanında etkisi ise 7-9 ay arasında değişmektedir. Ancak terlemenin seviyesine göre de dozu ve tedavi süresi değişebilmektedir. Bu süre zarfında hiç bir terleme sorunu ile karşılaşılmayıp insanların rahat bir şekilde hareket etmesinde de yardımcı olmaktadır. Kesinlikle botoks nasıl yapılır dediğiniz de hemen cevap verilmelidir.

Cilt üstündeki kırışıklıklar için botoks uygulaması

Tedavinin yapılmadan önce kişiye göre kas yapısının farklı olmasından dolayı doktor tarafından tedavi edilerek nasıl bir tedavi uygulanmalı, hangi bölgelere gerekmekte, ne kadar doz ve ne sıklıkla devam edilmeli gibi konuların çözülmesi ve doktorun önerisine göre yapılmalıdır. Yeni teknikler geliştirildiğinden farklılıklar görülebilmektedir. Ancak uygulanmadan önce anestezik krem sürme işlemi olabilmektedir. Daha sonra ise sadece 15 dakika kadar süren bu işlem de kırışıklıkların yaşandığı bölgelerden kasların uyarılması için küçük iğneler ile su ile belirli oranda karışan madde gereken dozda uygulanmaktadır. Etkisini de en fazla iki hafta içerisinde göstermektedir. Uygulanan bölgeler ise iki kaş arasına, göz çevresine, boyun bölgesine, alında oluşan yatay çizgilere ve ağız çevresinde ki kırışıklıklar için uygulanmaktadır. Bu yazımızda botoks nasıl yapılır ve tedavi aşamaları nelerdir gibi bir kaç düşüncenin cebaını bulabilir, ayrıca altta bulunan kutucuğa yorum yazabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Lazerle Botoks

Lazerle Botoks Kadınların daha genç ve güzel görünmek amacıyla kullandıkları birçok kozmetik ...