Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Cilt Bakımı / Botoks Fiyatları

Botoks Fiyatları

Botoks Fiyatları

Tüm dünyada insanlarda yaş ilerlemesine ve bazı dış faktörlere bağlı olarak çeşitli değişimler görülebilmektedir. Bu değişimler fiziki olarak bireyi rahatsız edebileceği gibi psikolojik olarak da bunalımları beraberinde getirebilmektedir. Vücutta ve özellikle yüz bölgesinde oluşan kırışıklıklar da bunlardan bir tanesidir. Yaş ilerledikçe daha fazla belirginleşen bu nahoş durumun oluşmasını etkileyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar gülme ve ağlama hareketleri, göz kısma hareketleri, şaşırma hareketleri ve bunun gibi davranışlar yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların başlıca nedenlerindendir. Önceki dönemlerde insanlar bu problemleri çözmek için tehlikeli operasyonlar geçirmekteydiler ve genellikle aldıkları sonuçlar ise olumsuz olmaktaydı. Gelişen teknolojik tıbbi birikim ile acısız ve yüksek oranlı çözüm sunan bir tedavi türü geliştirilmiştir. Bu tedavinin adı botoks tedavisidir. Peki, botoks nedir, kimlere yapılabilir, faydaları nelerdir ve botoks fiyatları ne durumdadır Bu ve bunun gibi soruların cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabileceğinizi umuyoruz.
Botoks Nedir
Botoks, kırışıklık tedavisinde aşılanan bir maddedir. Bu madde Clostridium botulinum isimli bakteri tarafından salgılanan bir proteindir. Botoksun bir bakteri tarafından salgılanması sizleri korkutmamalı. Çünkü yapı itibari ile belirttiğimiz gibi proteindir. Özellikle yüz bölgesindeki kasılma hareketlerini engelleyen botoks, uygulandığı bölgedeki kasın işlevselliğini geçici olarak işlev dışı bırakır. İşlev dışı kalan kas daha az kasılır veya kasılamaz. Bu sayede o bölgedeki kırışıklıkların önüne geçilmiş olur.
Kimler Botoks Yaptırabilir
Botoks, uygulanması zorunlu olan tedavi türlerinden değildir. Bireyin kendi isteği doğrultusunda istediği bölgeye botoks yaptırabilir. Bu kırışıklık önleyici tedavi yöntemi genellikle 55 yaş ve üstü kadın bireyler için daha olumlu sonuç verdiğinden doktorlarımızın tavsiyesi de bu yaş aralığıdır. Güncel botoks ücretleri metropollerde daha ucuz olmakla birlikte iç kesimde yer alan ve özellikle küçük şehirlerde daha fazla ücretlere yapılmaktadır. Bu nedenle daha büyük metropollerde araştırma yaparak maddi durumunuza uygun bir klinik veya bireysel doktor tercihinde bulunabilirsiniz.
Botoks’un Faydaları
Botoksun yararları saymakla bitmez. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi en etkili olduğu alan kırışıklıkların giderilmesidir. Botoksun diğer faydalarını da aşağıda sıraladık.
• Botoks sayesinde migren ağrılarınızı azaltabilir hatta yok edebilirsiniz.
• Fazla terleme sorununuzun çözümü botoks olabilir.
• Kaş ve kirpik kaldırma işlemlerini botoks uygulaması ile kolayca halledebilirsiniz.
• Seri ve sürekli göz kırpma hissi duyanların çözümü botoksla gelebilir.
• Tik denilen istemsiz hareketlerin önüne bu uygulama ile geçebilirsiniz.
Botoksun Uygulanışı
Botoks’un uygulanışı eskiye göre daha zahmetsiz ve acısız olmaktadır. Protein özlü botoks maddesi özel iğneler ile yüz bölgesine şırınga edilmektedir. Bu şırıngalama işlemleri miligramlar ile ölçülmektedir. Botoks uygulaması ortalama olarak 15 dakika ile 30 dakika arasında bir zaman almaktadır. Tedaviyi gören kişilerde uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir şikayet ve ağrı görülmemektedir.
Botoks Tekrarlanmalı Mıdır
Yukarıda bahsettiğimiz gibi botoks uygulaması yüzün belirli bölgelerindeki kasların geçici olarak bloke edilmesi durumudur. Burada dikkat edilmesi gereken husus geçici kavramıdır. Yaklaşık 6-8 ay süre sonrasında bloke edilen kas tekrar eski işlevine kavuşacaktır. Ardından da tekrar kırışıklıklar görülecektir. Bunun için botoks uygulamasını belirli zaman aralıkları ile tekrarlamanızda fayda var.
Botoks’ta Fiyat Durumu
Botoks tedavisi için net bir fiyat vermek şuan için doğru olmayacaktır. Gereken botoks seans sayısı, gereken ilaç kullanımı, kırışıklık derecesi ve bunun gibi etmenler fiyatları şekillendirmektedir. En doğru fiyatlandırma için bir estetik cerrahına muayene olup gerekli konsültasyonları sağlayıp doktorunuzdan fiyatlandırmayı öğrenebilirsiniz. Yukarıda belirtilenlere bağlı olarak botoks fiyatları artı ve eksi yönlerde değişim gösterecektir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Lazerle Botoks

Lazerle Botoks Kadınların daha genç ve güzel görünmek amacıyla kullandıkları birçok kozmetik ...