Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Kişisel Bakım / Bonzai Bırakmak
Bonzai Tedavisi

Bonzai Bırakmak

Bonzai Bırakmak

Bonzai bağımlılığından kurtulmak ve bu alışkanlığı yenmek diğer uyuşturucu maddelere göre daha zor olabilir. Bilindiği üzere uyuşturucu maddeler ana başlık olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi esrar ya da ot adıyla bilinen toprakta yetişen doğal sakinleştirici ürünlerdir. Sakinleştirici ürünler arasında en zararsız olanı esrardır. Topraktan çıkar, kurutulduktan sonra içilir. Sık kullanılması takdirde vücutta beyin fonksiyonları yavaşlamaya başlar ve vücuda zarar verir. Dikkat bozukluğu, asosyal yaşam tarzı kazandırır ve zararlıdır. Bir de kimyasal uyarıcılar bulunmaktadır, bunlar esrar bitkisine göre on kat daha zararlıdır. Yapısında pek çok kimyasal madde sentezi bulunmaktadır. Vücudun sadece beyin bölgesine değil istisnasız her yerine etki eder ve sizi kısa bir süre içerisinde tanımadığınız biri haline getirir. Uyuşturucu maddesi ise bu iki yapıdan da daha zararlıdır. Esrar gibi görünen masum ve yeşil bir görüntüye sahip olsa da zarar bakımından çoğu kimyasaldan dahi daha zararlıdır. Vücutta yaralar, beynin geri döndürülemez şekilde zarar görmesi, hayal ile karışık rüyalar görmenize neden olur. Tüm bunlarla birlikte kalp krizi, ölüm tribi ve intihar vakaları da bu sentetik uyarıcı yüzünden olur. İçerisinde 40’tan fazla zararlı bileşen bulunmaktadır ve sentez madde olarak kabul edilmektedir.

Bonzai Nasıl Bırakılır
Ülkemizde esrardan sonra en fazla kullanılan zararlı bileşen olan bu madde, ucuz olduğu için tercih edilmektedir. Kullanım yaşı ilkokula kadar düşmüştür ve ülkemizde her mahalle arasında torbacı denilen sokak satıcıları tarafından bir paket sigara parasına satılmaktadır. Bu maddeyi ilk defa kullanan bir kişi etki olarak hiç ummadığı sonuçlar ile karşılaşabilir. Ani bayılmalar, bilinç kaybı, ağır çarpıntı ve kalp krizi riskleri bulunmaktadır. Geçen sene bu sentetik uyarıcıyı kekik sanan bir aile yemiş ve kronik kalp rahatsızlığı olan bir kişi hayatını kaybetmişti. Böyle ani zararları olan ve ölüme götürmekten çekinmeyen bir bileşimden söz ediyoruz. Ot gibi bir defadan herhangi bir zarar görmem diyenler varsa bu kararlarını gözden geçirsinler. Zira esrar ile bonzai arasındaki fark dağlar kadardır. Renk ve görüntü sizi kesinlikle aldatmasın.

Bonzai Bırakmak İçin Kullanılan İlaçlar
Bu sentez maddesinden tamamen kurtulmak için iki şey önem arz ediyor. Bunlardan birincisi bonzai bırakmak isteği ve çelik gibi bir irade. Eğer hayatınıza temiz şekilde devam etmek istiyorsanız size en yakın AMATEM şubesine başvurabilir ve ilaç yazdırabilirsiniz. Eğer kullanımınız ileri düzeye ulaşmışsa, bırakmakta büyük zorluk çekiyorsanız ücretsiz hastaneye yatma olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu uyuşturucu maddeyi bırakmak ilk iki hafta zor anlar yaşamanıza da neden olabilir. Ağır travmalar, terleme, çarpıntı, uyku düzensizliği, kalp ağrıları, nefes alıp vermede düzensizlik, ölüm tripleri bu rahatsızlık ve zorluklara örnek olarak vereceğimiz olaylardır. Ot gibi rahat olmayın, yardım almadan kimyasal bırakılmaz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Penis Uzatma

Penis Uzatma Nasıl Yapılır Penis boyu uzatma çoğu erkek için adeta hayatlarındaki ...