Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Liposuction / Ameliyatsız Liposuction

Ameliyatsız Liposuction

Ameliyatsız Liposuction

İnsanlık var olduğu zamandan bu yana olan zaman zarfında her zaman görsel olarak fiziğine, dış görünüşe özen göstermektedir. Bu anlamda buna göre beslenme alışkanlığı edinmekte ya da düzenli olarak spor yapmaktadır. Günümüzde sanıldığının aksine sadece kadınlar değil erkekler de fiziğine oldukça özen göstermekte ve estetik bir vücuda sahip olmak için çaba sarf etmektedirler. Fakat beslenme alışkanlığı düzgün olsa spor yapılsa dahi estetik bir vücuda sahip olmayan insanların sayısı yadsınamaz ölçüdedir.

Bunlardan genetik faktörler tarafından etkilenen insanlar olduğu gibi bir de yeme bozukluğundan kaynaklanan insanlar bulunmaktadır ve fast food gibi yeme bozuklukları da günümüzde artış göstermeye başladığından estetik görünümler kötüye gitmektedir. Bu anlamda insanlar diyetisyenlere başvurmakta ve daha fazla spor yapma peşine gitmektedir. Fakat diyetisyen ya da yapılan diğer uğraşlar cevap vermediğinde konu artık tıbbi müdahaleye kalmaktadır. Uzun süre uğraşmasına rağmen kilolarından kurtulamayan bireyler plastik cerrahlara gitmeyi tercih etmektedirler. Plastik cerrahlar ise bu tarz bir sorun yaşan bireye çözüm olarak liposakşın yöntemini önermektedirler. Liposuction kelime anlamı olarak yağ aldırma anlamına gelmektedir. Ve vücuda yerleşmiş fazla yağ depolarını aldırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Liposuction nedir ve çeşitleri nelerdir?
Liposuction bireye istediği bölgeden yağlarını aldırma gibi bir şans vermektedir. Ameliyatsız liposakşın yöntemi kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Yaklaşık olarak 3 derece gibi dondurucu bir soğukta yapılan bu işlem sayesinde yağ hücreleri donarken, damarlara, çevre dokulara ve kaslara zarar verilmez. 1 seans uygulanır. Uygulandıktan 3 hafta sonra etkisi görülmeye başlamaktadır. Ve sonuç olarak 45 gün sonra ise işlem sonuçlanmış olmaktadır. Bu tedavide ameliyat yapılmaksızın yağ dokuları dondurularak işlem gerçekleştirilir. 2 ila 3 haftadan sonra hastalar uygulamanın vermiş olduğu olumlu sonuçları fark etmeye başlamaktadırlar. 2. Ve 3. Aylardan sonra uygulanan bölgede yaklaşık olarak 2 ya da 3 cm incelmeler gözlenmektedir. Tekrar bir seans daha uygulanmak istendiğinde, ilk seanstan sonra en az 6 ay geçmesi gerektiği hekimler tarafından söylenmektedir. Hiçbir cerrahi müdahale uygulanmaksızın gerçekleştirilen ameliyatsız liposakşın işleminde vücutta herhangi bir ağrı, acı ya da morarma gibi durumlar gözlenmemektedir.

Bu uygulamaya kimler tabii olabilir

• Özellikle 40 yaş üstü kadın ve erkeklerde uygulanması tercih edilmektedir.
• Bölgesel olarak fazla olan kiloların en az 10 kilo olmasına özen gösterilmektedir. Bundan daha az miktarda fazlalığı olan bireylere uygulanmaktan kaçınılmalıdır. Çünkü az miktarda olan bu tarz yağ dokuları için vücudun işlem görmesi hekimler tarafından gereksiz görülmektedir.
• Düzenli spor yapıp beslenmelerine dikkat etmelerine rağmen bir türlü kilo veremeyen bireylere uygulanmaktadır.
• Doğum yapmış olan kadınlar bu işlemi yaptırmak isterler ise doğumdan sonra en az üç ayın geçmesini beklemek zorundadırlar.
• Karın, bel bölgesi, basen, kollar, bacaklar, sırt bölgesi gibi kısımlara uygulanabilmektedir.

İnsanlar duymuş oldukları bazı şeylerden dolayı, yaptırmak ihtiyacında olsalar dahi bu işlemin gerçekleştirilmesinden ve plastik cerrahiye gitmekten çekinmektedirler. Oysa hekimler tarafından bu işlemlerin herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmeden yapıldığı ve sonucunda başarılı bir sonuca ulaşıldığı belirtilmektedir. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken şeyler bu işlemin gerçekleştirileceği mekan ve bu işlemi gerçekleştirecek olan cerrahın deneyimi olacaktır. İşlemi gerçekleştirmeden önce herhangi bir sağlık sorununuzun bu işleme engel teşkil edip etmeyeceğini araştırmanız ve ona göre gitmeniz sizin ve sağlınız açısından daha olumlu bir sonuç doğuracaktır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Liposuction Nedir

Liposuction Nedir Her zaman etrafımızda kilolarından yakınan insanlar bulunmaktadır. Aslında bu kilolar ...