Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Kişisel Bakım / Alkol Tedavisi
Alkol Tedavisi

Alkol Tedavisi

Alkol Tedavisi

Yapılan araştırmalara göre alkol bağımlılığı tedavisi ve kurtulma yöntemleri oldukça ilgi gören bir konu olmaktadır. Yoğun ve stresli bir iş hayatı, aile içi sorunlar ve istenmeyen olaylar. Günümüzde her insan bu tarz sorunlu dönemler geçirebiliyor. Yapılan araştırmalara göre çözümü olmadığı sorunlar ile baş başa kalan insanların büyük kısmı keyif verici, sakinleştirici maddelere yönelerek bu sürecin geçmesinde bu ürünlerin insafına sığınıyor. İçki şişelerinde yazan kötülükler dostunuz değildir ibaresi de bu yüzden uzmanlar tarafından tavsiye ile şişelere yazılıyor. O tarz kullanmak ve bunun miktarını gün geçtikçe arttırmak alkolik olmanın temelini oluşturuyor. Belli bir süre sonrasında kişi içki içemeden duramıyor, kendisini sürekli sarhoş ya da çakır keyif bir kafa ile mutlu hissediyor. Yine bu şahısların tabiri ile boş kafa ile hayatı çekemiyorum bahaneleri sıralanmaya başlanılıyor. İçki rahatlığına, beyin uyuşmasına alışan insanlar bu alışkanlıklarından zor vazgeçiyor. Bu da başta fiziksel daha sonra da psikolojik sorunların insanı esir alması ile sonuçlanıyor.

Alkol Bağımlılığı Nasıl Anlaşılır
İçki içip sarhoş olduğunuzda kendinizi mutlu hissediyorsanız, boş olduğunuz her an aklınıza içki satın almak geliyorsa, sorumluluklarınızı ertelemek ve hatta bazı sıkıntılar yaşamak pahasına hala içmeye devam ediyorsanız büyük ihtimalle alkolik oldunuz ve alkol tedavisi görmeniz gerekiyor demektir. Bu süreç herkeste aynı değildir. Kimi insanlar yıl süresini her gün içerek geçirir bazıları da bir ay süre ile içerler. Bu bağımlılığın şiddetine göre tedavi imkanları vardır. Ülkemizde bu tedaviler AMATEM adı verilen ve uzun ismi ile Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezleri tarafından gerçekleştirilmektedir. İçki içmeden kendimi rahat hissedemiyorum, vücut sağlığımdan endişe ediyorum, psikolojim bozuldu diyorsanız kendinizi devlet tarafından görevlendiren bu doktorlara emanet edebilirsiniz. Tedavi ilaç tedavisi olarak başlar ve ileri seviyede bir bağımlılık hissediyorsanız gözetim altında tutulursunuz. Çünkü bir süre sonra tekrar içmek isteyecek, evde yalnız kaldığınızda ise iradenize hakim olamayacaksınız. Uzun süredir bu problem ile mücadele eden ve bağımlılığı uzun yıllara dayanan hastalara kesin hastane yatışı verilir. Gün içerisinde ilaç, serum, ölçüm gerçekleştirilir. Bu tedavi süreci sadece fiziksel olarak gerçekleşmez. Her merkezde aynı zamanda sizi motive edecek ve ruh sağlığınızı da önemseyecek psikolog uzmanlar da bulunmaktadır.

Alkol Tedavisi Yan Etkileri
Her kötü alışkanlık gibi bu alışkanlıkta da ilk bir hafta hayati önem taşımaktadır. İlk süreçte epey acı çekeceğiniz ve vücudunuzun buna direneceğini açıkça belirtelim. Kendinizi halsiz ama uykusuz hissedeceksiniz. Bütün gün yatakta bir sağa bir sola dönecek içinizde ruhsal sancılar duyacaksınız. Ani gelen titreme nöbetleri, kas kasılmaları ve öfke nöbetleri yaşayacaksınız. Mide bulantısı, açlık hissetmeme, göz altı morarmaları da diğer yan etkiler arasında olacak. Fakat bunların geçici olduğunu unutmayın. Düzenli beslenme, ilaç kullanımı ve alkolün vücudunuzdan tamamen atılması ile vücudunuz eski değerlerine geri dönecek.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Penis Uzatma

Penis Uzatma Nasıl Yapılır Penis boyu uzatma çoğu erkek için adeta hayatlarındaki ...