Son Haberler
İstanbul Estetik Güzellik Merkezi
Anasayfa / Kişisel Bakım / Alkol Nasıl Bırakılır
Alkolü Nasıl Bırakırım

Alkol Nasıl Bırakılır

Alkol Nasıl Bırakılır

İstatistik kurumlarının alkol bırakma yöntemleri ve alkol nasıl bırakırım gibi seçenekleri göz ardına almadan hastanelere yönlendirmeleridir. Genelde sosyal içiciyim, bir defadan bir şey olmaz denilerek başlayan alkol bağımlılığı zaman geçtikçe kendini belli etmeye başlar. Önce iki günde bir daha sonra gün aşırıya kaçan insanlar, bir süre sonra içki içmeden uyuyamıyorum şikâyeti ile çevresine dert yanmaya başlarlar. İçki tüketimi diğer keyif verici maddeler gibi bağımlılık içeren bileşimlere sahip değildir belki ama bilinç rahatlaması, uyuşma gibi kafa arayan insanlara kendilerini rahat hissetme duygusunu yaşatır. Sadece sarhoş iken kendimi mutlu hissediyorum, normal hayatımdan daha fazla keyif alamıyorum diyen pek çok bağımlı neden her gün içtiklerini bu cümleler ile dile getirmektedir. İçki bağımlılığı zamanı geldiğinde önlemi alınmazsa çok ileri seviyelere gitmektedir. Aile yıkmakta, sosyal hayatı tamamen yok etmekte ve sizi eve kapanık bir alkolik haline getirmektedir. İçenler hayatlarının geri kalan zamanlarını içkiye göre ayarlar. Bağımlı kişiler günün her saatinde içerler ve kandaki içki oranının düşmesi ile sabah ilk uyandıklarında yoğun bir içme isteği ile uyanırlar. Bu bağımlılar arasında henüz elini yüzünü yıkamadan buzdolabına giden ve su gibi içki tüketen kişiler de bulunmaktadır.

Fazla İçki İçilmesi Sonucu Ortaya Çıkan Sorunlar
Alkol Nasıl Bırakılır sorusuna cevap vermeden önce, fazla içilmesi durumunda fiziksel olarak hangi problemler ile karşı karşıya geleceğinin iyi bilinmesi gerekir. Fazla tüketilmesi öncelikli olarak karaciğeri vuracaktır. Karaciğer yağlanması, siroz başlangıcı gibi sorunlara yol açması ile bilinir. Karaciğerde meydana gelen bu sorunlar tüm vücudu etkileyecek ve sıkıntılı anların habercisi olacaktır. Fazla içilmesi karaciğerden sonra cildi etkilemeye başlar. Yüzünüzde ve vücudunuzun çeşitli noktalarında kurumalar meydana gelir. Fazla o tarz içecek tüketilmesi vücuttaki su oranının büyük ölçüde azalmasına yol açar. Ellerinizde kurumalar, cildinizde mat bir renk oluşmaya başlar. En önemlisi de bu bölgelerde oluşan kızarıklardır, bu kızarıklıklar bir süre sonra alerjiye dönüşür ve her içtiğiniz günün sabahına kırmızı şekilde uyanırsınız. Fazla içen bir kimsenin içmeyen birine karşı beyin fonksiyonları daha yavaş çalışır. Odak eksikliği oluşur, herhangi bir şeye on saniyeden fazla dikkat edemezsiniz. Öğrenme yetisinin, ezberleme yeteneğinin yavaş yavaş kaybolmasına neden olur.

Bırakmak İstiyorum Ne Yapmalıyım
Alkol nasıl bırakılır sorusunun yanıtı ise; bu alışkanlıktan vazgeçmek istiyor ve tedavi sürecine girmek istiyorsanız, mutlaka yardım almanız gerekir. Fiziksel sorunlarda doktorlara, psikolojik olarak bu maddelerden uzak durmak istiyorsanız psikologlara görünmeniz şart. İçki içilen yerlere girmeyin, mümkün oldukça yalnız kalmayın, sosyal içiciyim deyip haftada bir defadan herhangi bir sorun yaşamam diye düşünmeyin. Bir defa bırakıyorsanız tamamen bırakın. Çünkü yapılan araştırmalarda bu maddeleri tükettikten sonra tekrar bağımlı hale geldiği anlaşılmıştır. Bir defa tedavi olmak istiyor ve tamamen kurtulmak istiyorsanız iradenize sahip çıkın. Arkadaş ve ailenizle fazla zaman geçirin, yanınızda tüketmemelerini rica edin, alkolsüz mekanlarda oturmayı alışkanlık haline getirin.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Çevre Health Center - Live Support
Çevre Health Center - Live Support
x

Check Also

Penis Uzatma

Penis Uzatma Nasıl Yapılır Penis boyu uzatma çoğu erkek için adeta hayatlarındaki ...